لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

رهبر محلی القاعده که خود را حاکم امارت خودساخته رمادی ميناميد به هلاکت رسيد


ارتش آمريکا در عراق ميگويد يک رهبر محلی القاعده در عراق را حمله هوائی نيروهای ائتلاف در شهر باختری رمادی، به هلاکت رسانده است.

بيانيه ارتش ميگويد روز چهارشنبه بمبی که با ليزر هدايت ميشد اتوموبيل حامل "رفع عبدالسلام حمود الايثاوی" و راننده او را منهدم کرد و هردو آن ها را از پای در آورد.

بيانيه ميگويد اين رهبر القاعده که ملقب به "ابو طه" بود حاکم امارت خود ساخته ای در منطقه رمادی بود. ستيزه جويان وفادار به "ابو طه" اين منطقه را در ماه گذشته در زمان يورش به رمادی مرکزی، مستقل اعلام کردند.

نيروهای به رهبری آمريکا از آنزمان تا به حال برای بازپس گرفتن کنترل شهر، با ستيزه جويان در جنگ بوده اند.

ارتش آمريکا ميگويد "ابو طه" کراراً اسباب ورود ستيزه جويان خارجی را که بطور غير قانونی برای انجام حملات نظامی به عراق ميامدند، فراهم ميکرده است.

در خبری ديگر امروز پنجشنبه در بغداد مردان مسلح به يک ايست بازرسی پليس تيراندازی و سه افسر را کشته و يک افسر ديگر را مجروح کردند.

در تحول جداگانه ای يک سرباز آمريکائی روز چهارشنبه وقتی وسيله نقليه اش به يک بمب کنار جاده در غرب بغداد اصابت کرد، کشته شد.

مرگ اين سرباز اولين گزارش تلفات نيروهای آمريکائی در عراق در ماه نوامبر است. ارتش آمريکا گفت ١٠٤ سرباز در ماه اکتبر کشته شدند که اين ماه را در رده چهارمين ماه مرگبار برای نيروهای آمريکائی از آغاز جنگ عراق در سال ٢٠٠٣، قرار داده است.

XS
SM
MD
LG