لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۵

ناآرامی در مکزيک


پليس ضد شورش مکزيک با برخورداری از حمايت خودروهای زره پوش و با " hspace=2 src="/persian/images/ap_mexico_teacher_strike_6oct06_eng_195.jpg" width=170 align=left vspace=2 border=0>استفاده از ماشين های آب پاش تلاش ميکند تظاهر کنندگانی را که بمدت يکماه خيابانها و ساختماهای شهر اوخاکا را اشغال کرده اند به عقب براند و کنترل مرکز شهر را بدست آورد.

گزرارشهای تازه رسيده حاکيست افسران فدرال از چند جهت در حرکت هستند تا کنترل خيابانها، ميادين، و ساختمانهائی را که توسط فعالان چپ گرا و معلمان در حال اعتصاب اشغال شده اند، مجدداً پس بگيرند.

در برخی از مناطق، تظاهرکنندگان با ايجاد موانع و پرتاب سنگ پاره مقاومت ميکنند، درحاليکه در نقاط ديگر ساکنين شهر اوخاکا از مداخله نيروهای فدرال استقبال ميکنند.

روز جمعه گذشته پس از آنکه در نزديکی محل تظاهرات يک عکاس آمريکائی و دو مرد مکزيکی، که يکی از آنها معلم بود، بضرب گلوله از پای درآمدند، آقای ويسنته فاکس، رئيس جمهوری مکزيک، دستور داد نيروهای فدرال وارد عمل شوند.

تظاهرکنندگان افزايش حقوق معلمان و استعفای فرماندار شهر اوخاکا را خواستارند. رهبران اتحاديه ميگويند معلمين اعتصاب کننده موافقت کرده اند از روز دوشنبه به سر کار خود بازگردند.

m

XS
SM
MD
LG