لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

گسترش حضور نيروی نظامی مصر در امتداد مرز با غزه


مصر حضور نظامی خود در امتداد مرز مشترک خود با نوار غزه را گسترش داده است.

اين اقدام در پی انتشار گزارش رسانه های اسرائيلی صورت گرفته است که می گويند، اسرائيل ممکن است تونلهايی را که برای قاچاق تسليحات به سرزمينهای فلسطينی از آنها استفاده می شود، بمباران کند.

منابع امنيتی مصر می گويند، تا کنون چندين هزار سرباز مصری به اين منطقه اعزام شده اند. منابع مصری می گويند، مصر خود را در مقابل عمليات اسرائيل در امتداد مرزهای مصر-نوار غزه آماده می سازد.

در همين حال يکی از سه جناح فلسطينی که يک سرباز اسرائيلی را در ماه ژوئن گذشته ربوده اند می گويد، پيش بينی می کند که اين بحران بزودی حل و فصل گردد.

کميته مقاومت مردمی با صدور بيانيه ای گفت، اين سه جناح با پيشنهاد ميانجی های مصری جهت آزادی سرباز ۱۹ ساله اسرائيلی در ازاء آزادی زندانيان فلسطينی موافقت کرده اند.

اين نخستين بار است که گروههای درگير در حمله ۲۵ ماه ژوئن گذشته به يک پايگاه نظامی اسرائيل در مرز غزه،احتمال قريب الوقوع مبادله را مطرح ساخته اند.

اما گروه اسلام گرای حاکم حماس که شاخه نظامی آن نيز در اين آدم ربايی دخالت داشته است، احتمال قريب الوقوع بودن اين مبادله را رد کرده است.

از سوی ديگر يک سخنگوی اسرائيلی می گويد، اسرائيل تسليم يک تهديد به "رشوه ترويستی" نخواهد شد.

سخنگوی اسرائيل می افزايد، ابتدا بايد سرباز اسرائيلی آزاد شود تا پس از آن اسرائيل برای نشان دادن حسن نيت خود، زندانيان فلسطينی را آزاد سازد.

در جريان حملات تهاجمی اسرائيل به نوارغزه به تلافی ربوده شدن اين سرباز اسرائيلی، بيش از ۲۰۰ فلسطينی جان خود را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG