لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

ديدار نمايندگان دولت سری لانکا و شورشيان تاميل در ژنو


مقامات سريلانکا و شورشيان ببرهای تاميل روز گذشته به منظور از سرگيری روند مذاکرات صلح در ژنو با يکديگر ديدار کردند." hspace=2 src="/persian/images/ap_sri_lanka_negociators_28oct06_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>

اين مذاکرات در حالی انجام می گيرد که خشونتهای جاری در اين کشور همچنان ادامه دارد. ساعاتی پيش از آغاز اين مذاکرات، شورشيان ببرهای تاميل، با انفجار دو بمب در مناطق ناآرام شمال و شرق سريلانکا، باعث مجروح شدن دست کم شش مأمور پليس شدند.

با وجود آنکه طرفين پس از هشت ماه تحت فشارهای بين المللی سرانجام وادار به از سرگيری مذاکرات صلح شده اند، اما انتظار نمی رود که اين مذاکرات نتيجه عمده ای به همراه داشته باشد.

وزير عمران بين المللی نروژ ، که ميانجی اصلی در مذاکرات صلح ميان دولت سريلانکا و شورشيان ببر تاميل است می گويد، مردم سريلانکا و جامعه بين المللی به تدريج شکيبايی خود را نسبت به روند مذاکرات صلح از دست می دهند.

از اين رو وی از شورشيان ببر تاميل و نمايندگان دولت سريلانکا می خواهد تا سعی کنند از طريق اين مذاکرات به راه حل مؤثری دست يابند. به گفته ديپلماتها چنانچه پس از اين ديدار دو روزه روند مذاکرات کماکان ادامه يابد، اين امر به مثابه يک توفيق تلقی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG