لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۶

وزيران شش کشور بزرگ اروپا  برای کمک به موفقيت جوانان مسلمان به توافق رسيدند


وزيران کشور شش کشور بزرگ اتحاديه اروپا درباره يک رشته اقدامات مشترک برای مبارزه با تروريسم و مقابله با افراط گرائی، که جلوگيری از کشانده شدن جوانان مسلمان به سوی افراطيون بخشی از آن است، به توافق رسيده اند.

اين توافق امروز در پايان جلسات دو روزه وزيران کشور بريتانيا، فرانسه، آلمان، اسپانيا، ايتاليا و لهستان در بريتايانيا اعلام شد.

وزيران با صدور اطلاعيه ای گفتند توافق کرده اند اقدامات مربوط به شناسائی و معرفی تهديد های تروريستی را هماهنگ کنند، و بر استفاده تروريست ها از اينترنت نظارت بيشتری برقرار سازند.

وزيران همچنين در مورد مبادله اطلاعات راجع به مواد منفجره مايع نيز به توافق رسيده اند. پليس بريتانيا اوايل سال جاری دهها نفر را به ظّن ارتباط با توطئه کشف و خنثی شده انفجار در هواپيماهای مسافربری راهی آمريکا بازداشت کرد. دادستانها ميگويند مظنونين ميخواستند با استفاده از مواد منفجره مايع هواپيما ها را منفجر کنند.

وزيران همچنين توافق کرده اند برنامه هائی را به اجرا بگذارند که به موفقيت و پيشرفت جوانان مسلمان در کشورهای غربی کمک کند.

وزيران در چارچوب اين برنامه، مبارزه با تشکيلات مافيائی و مقابله با مهاجرت های غير قانونی را نيز شدت ميدهند. خبرگزاری فرانسه ميگويد لهستان در نظر دارد در ماه آينده کارشناسان و آگاهان از چگونگی قاچاق انسان را به سميناری که هدف آن مبارزه با اين عمل غير انسانی است دعوت کند.

XS
SM
MD
LG