لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

آدمربايان فلسطينی خبرنگار عکاس آسوشيتدپرس را در غزه ربودند


عناصر مسلح فلسطينی در غزه يک عکاس اسپانيائی که برای خبرگزاری آسوشيتدپرس کار مي‌کرد، ربودند. آخرين قربانی آدمربايان فلسطينی اميليو مورناتی Emilio Morenatti نام دارد و صبح سه شنبه (امروز) هنگامی که محل مسکونی خود را در يک ساختمان آپارتمانی ترک کرد تا سوار اتوموبيل آسوشيتدپرس شود، به دام آنها افتاد.

راننده اتوموبيل گفت چهار مرد مسلح نقابدار مورناتی را به زور داخل يک اتوموبيل فولکس واگن سفيد رنگ چپاندند و گريختند. کسی هنوز مسئوليت اين آدمربائی را بر عهده نگرفته است.

قاضی حماد، سخنگوی دولت فلسطينی تحت رهبری حماس، ربودن مورناتی را محکم کرد و خواهان آزادی فوری وی شد. وی گفت اين آدمربائی به منافع ملی فلسطيني‌ها لطمه مي‌‌زند.

دفتر محمود عباس، رئيس تشکيلات فلسطيني، بيانيه مشابهی در محکوم ساختن آدمربائی منتشر کرد و گفت نيروهای امنيتی فلسطينی جستجوی خود را برای عکاس آسوشيتدپرس شروع کرده‌اند.

مورناتي، 37 ساله، از شهر جرز اسپانيا است و بيشتر از دو سال است برای آسوشيتدپرس کار مي‌کند. او بعد از نزديک به يک سال کار در افغانستان، يکسال و نيم است که در بيت المقدس مستقر شده است.

در ماه های اخير شماری از کارکنان موسسات خارجی و خبرگزاري‌ها در غزه ربوده شده اند. ستيزه‌جويان فلسطينی همه گروگان‌های خود را سالم آزاد کرده اند.

دو خبرنگار شبکه فاکس نيوز آمريکا در ماه آگست ربوده شدند و دو هفته بعد آزاد شدند.

XS
SM
MD
LG