لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

الهام: برنامه هسته ای ايران در راستای منافع کشور و مردم است


امروز، غلامحسین الهام، سخنگوی دولت اسلامی ایران، گفت حقوق ایران نسبت به برنامه هسته ای خود واضح است و منطبق با مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

آقای الهام در مصاحبه مطبوعاتی گفت حقوق بارز ما روشن و بر اساس مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی مشخص است. او همچنین افزود ایران آماده تعامل مثبت و سازنده با همه کشورها درباره برنامه هسته ای خود است.

بگفته این مقام رژیم اسلامی تهران، برنامه هسته ای جمهوری اسلامی مثبت و در راستای منافع کشور و مردم است.

آقای الهام اين اظهارات را زمانی ايراد ميکند، که اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است بحث پیرامون اعمال تحریم علیه ایران را آغاز کنند. ایران مهلت زمانی مقرر در قطعنامه يکهزار و ششصد و نود و شش شورای امنیت را که از ایران خواسته بود غنی سازی اورانیوم را متوقف کند، نادیده گرفته است و از آن تخلف کرده است.

قرار است پیشنویس قطعنامه ای که در آن، بگفته دیپلماتها، خواهان تحریمهای محدود علیه ایران است، روزهای آینده بین اعضای شورای امنیت توزیع شود.

جامعه بین المللی نگرانست که ایران از برنامه هسته ای خود برای تولید سلاحهای هسته ای استفاده کند. ولی تهران مصرأ میگوید برنامه هسته ای ایران فقط برای اهداف غیر نظامی است، و حق مسلم ایران است که از انرژی هسته ای برخوردار باشد.

غنی سازی اورانیوم یک جریان کلیدی هم برای تولید سوخت برای رآکتور هسته ای و هم ساختن مواد برای کلاهک اتمی است.

XS
SM
MD
LG