لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

بوش ميگويد هدف او برای پيروزی درعراق عوض نخواهد شد


پرزيدنت بوش استراتژی خود را برای عراق با فرماندهان ارشد نظامی و مشاوران امنيت ملی بررسی کرده است، اما نشانه ای که از تمايل او به تغييری عمده حکايت داشته باشد، ارائه نداده است.

پرزيدنت بوش روز شنبه در پيام راديوئی هفتگی خود گفت هدف او برای پيروزی در عراق کاملا روشن است و تغييری نميکند.

پرزيدنت بوش گفت فرماندهان آمريکائی تغييرات ضروری را در تاکتيک هايشان ميدهند تا پيروز شوند .

روزنامه نيويورک تايمز اظهارات مقامات آمريکائی را نقل کرده است که گفته اند دولت بوش در تدارک يک جدول زمانی برای دولت عراق بمنظور خلع سلاح شبه نظاميان فرقه ای، و تحقق بخشيدن به ديگر هدفهای سياسی و اقتصادی است. يک اطلاعيه کاخ سفيد گزارش امروز اين روزنامه را به عنوان گزارشی که درست و دقيق نيست، بی اهميت جلوه ميدهد، اما موارد اشتباه يا بی دقتی را مشخص نمی کند.

در همين حال شبکه خبری عرب زبان الجزيره اظهارات آلبرت فرناندز، مدير ديپلوماسی عمومی در بخش خاور نزديک وزارت امورخارجه آمريکا را نقل ميکند که گفته است آمريکا در عراق از خود تکبّر و حماقت نشان داده است. شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سئوالی راجع به اين گزارش گفت نقل قولی که شبکه الجزيره در وب سايت خود منعکس ساخته است انعکاسی درست از اظهارات آقای فرناندز نيست.

وب سايت الجزيره همچنين اظهارات اين مقام را نقل ميکند که در صحبتی از واشنگتن به زبان عربی گفته است آمريکا سعی کرد بهترين را در عراق انجام دهد، اما جای انتقاد بسيار از خود بجا گذاشت.

در تحولی ديگر، در استانه برگراری عيد فطر در عراق، انفجار بمبی در يک بازار پر رفت و آمد در بغداد سه نفر را کشت .

انفجار بمب امروز (يکشنبه) در بارار «شورجه» در بغداد رخ داد که مملو از مردمی بود که برای روز تعطيل پايان ماه رمضان - عيد فطر - خريد ميکردند.

XS
SM
MD
LG