لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

انتقاد گسترده حزب دمکرات آمريکا از جورج بوش بخاطر وضعيت عراق


اعضای حزب دموکرات آمريکا همچنان پرزيدنت بوش را به خاطر آنچه که آنها شکست سياست آمريکا در عراق می نامند، آماج حملات انتقادآميز خود قرار می دهند. " hspace=2 src="/persian/images/ap_iraq_Amarah_attack_smoke_20oct06_eng_1952.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>

بر اساس نتايج همه پرسی های به عمل آمده در آمريکا، اين مسئله برای حزب جمهوريخواه ممکن است به بهای شکست در انتخابات کنگره در ماه آينده و از دست دادن اکثريت کرسيهای کنگره تمام شود.

دايان فَرِل، کانديدای نمايندگی در انتخابات کنگره آمريکا در نطق راديويی اين هفته از طرف دموکراتها گفت، دانلد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا، به خاطر اتخاذ خط مشی غلط و ناکامی نيروهای نظامی آمريکا در عراق بايد از کار برکنار شود.

خانم فرل افزود، در مورد مسئله جنگ عراق آمريکا بهتر است يک استراتژی نوين اتخاذ کند و گفت، بهترين راه برای نيل به اين مقصود، انتخاب دموکراتها در انتخابات ماه آينده خواهد بود. حتی برخی از اعضای حزب جمهوريخواه پرزيدنت بوش نيز در حال حاضر خواهان انجام تجديد نظر در استراتژی آمريکا در عراق هستند.

اُليمپيا اِسنو، سناتور جمهوريخواه در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست گفته است، ترديدی ندارد که استراتژی آمريکا در جنگ عراق پس از انتخابات هفتم ماه نوامبر تغيير خواهد کرد. اين سناتور جمهوريخواه افزود، معتقد است که حضور بی قيد و شرط نيروهای نظامی آمريکا در عراق و بدون تعيين تاريخ مشخصی برای خروج نمی تواند ادامه يابد.

XS
SM
MD
LG