لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

رژيم آخوندی راه ارتباطی و اطلاع رسانی مردم ايران را نيز می بندد


رژيم آخوندی راه ارتباطی و اطلاع رسانی مردم ايران را نيز می بندد
رژيم آخوندی راه ارتباطی و اطلاع رسانی مردم ايران را نيز می بندد

رژيم آخوندی ايران به شرکت های ارائه دهنده خدمات اينترنتی در ايران دستور داده است شتاب دسترسی به اينترنت برای خانه ها و کافه های اينترنتی را کاهش دهند.

تا کنون اين اقدام بر سازمان های بازرگانی تاثير نداشته است.

کند شدن سرعت برقراری ارتباط ، دسترسی به اخبار ، فيلم ها و برنامه های تلويزيونی غرب و "دان لود" کردن آنها را بسيار دشوار تر خواهد ساخت. همچنين از کوشش های ناراضيان ايرانی برای انباشت و "آپ لود" اطلاعات در داخل وب، جلوگيری به عمل خواهد آورد. اشکالتراشی در دسترسی به اينترنت در حالی صورت می گيرد که دولت رسانه ها را به شدت سرکوب می کند.

پليس ايران اخيرا هزاران آنتن دريافت برنامه های تلويزيونی ماهواره ای را ضبط کرد و از بين برد.

در ماه سپتامبر، شرق، روزنامه اصلاح طلب، به صف طولانی نشرياتی که دولت بسته است پيوست.

روزنامه نگاران نيز هدف قرار می گيرند.

بنا به گزارش های مطبوعاتي، رضا عباسي، روزنامه نگار آذری ايرانی و عضو انجمن دفاع از زندانيان سياسی آذربايجان، به جرم اهانت به مسئولان و شرکت در تبليغات عليه دولت به يک سال زندان محکوم شده است.

به گفته سازمان خبرنگاران بی مرز در پاريس، که از آزادی مطبوعات طرفداری می کند، شش روزنامه نگار ديگر ايرانی نيز اخيرا دستگير شده اند.

سه نفر - فرهاد امين پور، رضا عليپور و سامان سليمانی – برای روزنامه کرد زبان " رُوش حالات" کار می کنند. خانواده هايشان از آنها از زمانی که دستگير شده اند بی خبر هستند و نمی دانند در کجا بسر می برند.

سازمان خبرنگاران بی مرز می گويد روز ۱۶ اکتبر، هفته نامه فارسی زبان اصلاح طلب "سفير دشتستان" بسته شد و ناشر، سردبير و يک دستيار سردبير آن دستگير شدند.

سفير دشتستان اخيرا مقاله طنز آميزی در باره آيت اله خامنه ای منتشر کرده بود.

تام کيسي، قائم مقام سخنگوی وزارت امور خارجه امريکا در اظهار نظری در باره ادامه حمله به آزادی بيان در ايران گفت: ما مسلما محدوديت های منظم بر آزادی بيان و مطبوعات را که در ايران روی می دهد محکوم می کنيم و از رژيم ايران می خواهيم به حقوق شهر وندان خود احترام بگذارد.

کورتيس کوپر، سخنگوی وزارت امور خارجه می گويد: ما از دولت ايران می خواهيم تمام کسانی را که به دليل تاکيد بر حقوق جهانی خود در آزادی بيان و تشکيل انجمن دستگير و زندانی شده اند، آزاد کند.

XS
SM
MD
LG