لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۰

ايران از تروريست ها ی عراق حمايت می کند


ايران از تروريست ها ی عراق حمايت می کند
ايران از تروريست ها ی عراق حمايت می کند

ژنرال جرج کيسي، فرمانده ارشد نظامی آمريکا در عراق می گويد سربازان عراقی و ائتلاف به پيشروی در برابر نيروهای بسيار تفرقه برانگيزی که سعی دارند مردم عراق را از آينده ای روشن و پربار محروم کنند، ادامه می دهند.

اين آينده ای است که آنها پس از سی و پنج سال حکومت صدام حق دارند از آن برخوردار شوند.

ژنرال کيسی می گويد تند روهای سنّی مانند القاعده و طرفداران آن، ستيزه گران افراطی شيعه و بازيگران خارجي، عناصر مخرّب را شامل می شوند.

ايران و سوريه، با حمايت از تند روها و گروه های تروريست گوناگون که در داخل عراق عمل می کنند، به ايفای نقش زيانبار خود ادامه می دهند.

پرزيدنت بوش در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی فاکس گفت " ما نگران درگيری ايران ، به خصوص تحويل سلاح های خاص هستيم.

ژنرال مايکل باربرو، معاون عمليات رئيس ستاد نيروهای مسلح آمريکا، گفت: ايران بدون ترديد در آموزش برخی از اين گروه های افراطی شيعه و دادن پول و تجهيزات و نيز تکنولوژی ساختن بمب و ابزار انفجاری به آنها مسئوليت دارد.

ژنرال "زاهنر"، معاون ستاد اطلاعات نيروی چند مليتی در عراق گفت ايران ميليون ها دلار تجهيزات و ابزار نظامی به عراق می فرستد و نيز مهماتی را که برای نفوذ در بدنه زرهی تانک ها طرح شده است، در اختيار شبه نظاميان شيعه قرار می دهد.

ژنرال "زاهنر" گفت : کنترل چنين مهماتی در ايران از طريق دستگاه های دولتی صورت می گيرد و عناصر ياغی نقشی در آن ندارند.

عناصر وابسته به دولت آنرا انجام می دهند و تصمياتی که در باره آنها گرفته می شود آگاهانه است.

کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا گفت : ما برای پيروزی عراقی هائی که نمی خواهند نفوذ ايران در کشورشان ادامه پيدا کند، بايد با چنگ و دندان بجنگيم. فرصتی برای ايستادگی در برابر حرکت ايران به داخل منطقه به دست آمده است، اين چيزی نيست که بتوان اجازه داد در شکل فعلی ادامه پيدا کند."

XS
SM
MD
LG