لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا به پائين ترين سطح خود در سه ماهه اخير رسيد


از تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا بطور غير منتظره ای کاسته شده، و به پائين ترين سطح خود در سه ماهه اخير رسيده است.

بگزارش روز پنج شنبه وزارت کار آمريکا، ده هزار نفر از تعداد کسانيکه در هفته گذشته برای اولين بار درخواست کمکهای ناشی از بيکاری کرده اند کاسته شد، و تعداد کل متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا به دويست و نود و نه هزار نفر رسيد.

برخی از تحليل گران، با توجه به کاهش تعداد متقاضيان بيمه بيکاری، ميگويند عليرغم کاهش رشد اقتصادی آمريکا، بازار اشتغال همچنان پر قدرت و سالم باقی خواهد ماند. رشد اقتصادی، پس از يک شروع خوب در سال جاری، با افزايش بهای نفت، نرخ بهره های بانکی، و رکود بازار خانه رو به کاهش گذاشته است.

در همين حال، شاخص های عمده اندازگيری رشد اقتصادی آمريکا در ماه سپتامبر کمتر از آنچه کارشناسان اقتصادی انتظار داشتند تغيير کرد.

تحليل گران اقتصادی ميگويند اين نمودار نشان ميدهد بزرگترين اقتصاد جهان، با شتاب کمی وارد سه ماهه چهارم سال جاری ميشود.

گزارشهای امروز آخرين گزارشهای منتشر شده ای خواهند بود که در اجلاس بانک مرکزی آمريکا که قرار است هفته آينده برای مذاکره پيرامون نرخ بهرهای بانکی تشکيل شود مطرح خواهند شد. انتظار بسيار ميرود، که با توجه به نمودار های اقتصادی منتشر شده مبنی بر رکود رشد اقتصادی آمريکا؛ و در نتيجه، رفع نگرانی از تورم شديد، بانک مرکزی آمريکا در اجلاس هفته آينده خود نرخ بهره های بانکی را تغيير ندهد.

XS
SM
MD
LG