لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

آمريکا واقعيت انجام آزمايش اتمی کره شمالی را تأئيد کرد


مقامات اطلاعاتی آمريکا تأييد کردند که کره شمالی هفته گذشته دست به يک آزمايش اتمی زيرزمينی زد.

دراعلاميه مديرسازمان اطلاعات ملی آمريکا آمده است مواد راديو اکتيو به دست آمده درجريان نمونه برداری از ذرات هوا ، وقوع انفجاری اتمی را به ميزان يک کيلوتن که درمقايسه با انفجارهای اتمی ابعادی کوچک دارد، تأييد می کند.

اعلام اين نظرهنگامی صورت می گيرد که کاندوليزا رايس وزيرامورخارجه آمريکا خود را آماده می سازد که امروز، سه شنبه، ديداراز کشورهای همسايه کره شمالی را آغازکند.

خانم رايس دراين سفر درباره اِعمال تحريم های اقتصادی عليه کره شمالی و متقاعد ساختن اين کشور منزوی به بازگشت به مذاکرات مربوط به خلع سلاح اتمی خود، گفتگوهائی به عمل خواهد آورد.

وزيرامورخارجه آمريکا روزدوشنبه طی سخنانی برای خبرنگاران درواشنگتن اظهارداشت قصد دارد دراين سفربا مقامات ژاپن، کره جنوبی وچين ديدار کند و هماهنگی درامر بازرسی محمولات وارده به کره شمالی و يا خروجی ازاين کشور را مورد بحث قراردهد. م

مقامات چين می گويند درحالی که نيروهای اين کشور محمولات خروجی ازکره شمالی را برای حصول اطمينان نسبت به عدم وجود مواد مربوط به سلاح های ممنوعه مورد بازرسی قرارخواهند داد، با اين حال اقدام به متوقف ساختن کشتی های کره شمالی و ورود به کشتی ها نخواهند کرد.

m

XS
SM
MD
LG