لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۵

حمله به کاروان نظامی ناتو در افغانستان


در حومه شهر قندهار، در جنوب افغانستان، در اثر اصابت اتومبيلی که در آن بمب کار گذاشته شده بود به يک کاروان نظامی «ناتو» سه نفر غير نظامی افغان کشته و يک سرباز ناتو و چهار غير نظامی ديگر مجروج شدند. در اين حادثه بمب گذار مهاجم نيز کشته شد.

پيشتر، نيروهای ائتلاف اعلام کردند امروز (دوشنبه)، قبل از طلوع آفتاب، با يک حمله تهاجمی در ولايت «غزنی» در مرکز افغانستان يک مرکز بمب سازی را منهدم کردند و سه نفر ستيزه گر را کشتند. مقامات ميگويند در اين حمله که از طريق حملات هوائی نيز پشتيبانی ميشد يک سرباز خارجی مجروح شد.

روز يکشنبه، حمله شورشيان در ولايت شرقی «خوست» سه پليس را کشت، و در رويدادی ديگر در شهر هرات، در غرب افغانستان، انفجار بمبی که در کنار جاده در نزديکی يک کاروان امنيتی کار گذاشته شده بود دو کشته از خود باقی گذاشت. مردان مسلح روز يکشنبه در قندهار همچنين يک نماينده ولايتی را کشتند.

مقامات وزارت امور خارجه ايتاليا روز يکشنبه در رم اعلام کردند که باور دارند که «گبريل تارسال»، عکاس مستقل ايتاليائی، که هفته گذشته در جنوب افغانستان ناپديد شد، ربوده شده است.

روز يکشنبه همچنين روزنامه فرانسوی «ژورنال دومينانش» نوشت که فرانسه در نظر دارد دويست نفر از نيروهای مخصوص خود را از جنوب افغانستان خارج کند. وزارت دفاع فرانسه از اظهار نظر در مورد اين خبر، که حاکيست تصميم خروج نيروهای مخصوص در سطوح بالا اتخاذ شده است، خودداری کرد.

نيروهای فرانسوی در گير نبرد عليه القاعده و طالبان بوده اند، و تا کنون نه سرباز فرانسوی در اين جنگ کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG