لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۲

بمب گذاری های همزمان در کرکوک ۱۱ نفر را کشت و ۶۵ نفر را مجروح کرد


پليس عراق ميگويد يک سلسله بمب گذاری تقريباً همزمان با اتومبيلهائی که در داخل آنها بمب کار گذاشته شده بود، در شهر نفت خيز کرکوک يازده نفر را کشت و شصت و پنج نفر را مجروح کرده است.

پليس کرکوک ميگويد اوائل روز يکشنه هفت بمب منفجر شده است، که سه مورد آن بمب گذاريها انتحاری بوده است. يکی از بمب ها دريک بازار پر ازدحام و ديگری در نزديکی يک مدرسه دخترانه منفجر شد.

در همين حال مقامات بيمارستانی در بلاد، در شمال بغداد، ميگويند شبه نظاميان شيعه در حمله ای بظاهر تلافی جويانه حداقل چهل نفر سنی را کشته اند. قبلاً افراد مسلح سنی چهارده کارگر شيعه را در نزديکی «بلاد» کشته بودند.

در بغداد، حداقل چهار نفر در اثر انفجار بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود جان سپردند. هدف اين حمله کاروانی از گاردهای محافظ بود که از يک مقام وزارت کشور عراق مراقبت ميکردند. در اين حادثه وی هيچ آسيبی نديد.

در همين حال، ارتش آمريکا اعلام کرد روز شنبه سه سرباز آمريکائی، هنگام گشت در جنوب بغداد، در اثر بمبی که در کنار جاده کارگذاشته شده بود کشته شدند.

دولت با توجه به ادامه خشونتها اعلام کرد که کنفرانس دولت وحدت ملی را که قرار بود برگزار شود به تعويق انداخته است. با توجه به گزارش مقامات مبنی بر افزايش حملات در سه هفته گذشته، يعنی از آغاز ماه مبارک رمضان تا بحال، ناامنی در بغداد رو به وخامت گذاشته است.

XS
SM
MD
LG