لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۹

فرستادگان صليب سرخ از بازداشتيان گوانتانامو ديدار کردند


سازمان صليب سرخ جهانی اعلام کرد که به جديدترين بازديد خود از مظنونان به شرکت در عمليات تروريستی عليه نيروهای آمريکا که در اردوگاه گوانتانامو در جزيره کوبا تحت بازداشت قرار دارند، خاتمه داد.

يک سخنگوی صليب سرخ گفت فرستادگان اين سازمان در مجموع با ۴۵۴ بازداشتي، از جمله ۱۴ مظنون به عمليات تروريستي، که از زندان‌های مخفی سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا به تازگی به گوانتانامو منتقل شده‌اند، مصاحبه کردند.

آقای خالد شيخ محمد، مظنون به عضويت در شبکه تروريستی القاعده که به طرح‌ريزی حملات تروريستی فاجعه‌بار ۱۱ سپتامبر متهم است، در ميان بازداشت شدگانی بود که مورد مصاحبه سازمان صليب سرخ جهانی قرار گرفت.

مقامات صليب سرخ از زندانيان گوانتانامو ثبت نام به عمل آوردند و با آنها تک تک مصاحبه انجام دادند و زندانيان اجازه يافتند از طريق صليب سرخ به خانواده‌های خود پيام بفرستند.

وزارت دفاع آمريکا بازديد فرستادگان صليب سرخ از زندان گوانتانامو را روز پنجشنبه ديروز برای خبرنگاران فاش کرد. صليب سرخ، که مرکز آن در ژنو، پايتخت سوئيس، قرار دارد، تنها سازمان خيريه‌ای است که اجازه يافته است به طور منظم از بازداشتگاه آمريکا در خليج گوانتاناموی کوبا ديدار کند.

XS
SM
MD
LG