لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۵

درخواست آمريکا از شورای امنيت برای تنبيه کره شمالی


آمريکا امروز، پنجشنبه، رسما از شورای امنيت سازمان ملل خواستار تنبيه کره شمالی برای آزمايش اتمی ادعائی اش خواهد شد .

جان بولتون سفير آمريکا در سازمان ملل متحد پيش نويس قطعنامه ای را به اعضای شورای امنيت ارائه داده است که تحريم های تنبيهی شديد و جديدی را عليه پيونگ يانگ توصيه ميکند. تحريم تسليحاتی، و محدوديت های مسافرتی و مالی بخشی از تحريم های تنبيهی پيشنهادی است. تبادل نظر در باره پيش نويس قطعنامه در شورای امنيت سازمان ملل متحد هم اکنون در جريان است. آقای بولتون پيش از آنکه راهی جلسه مذاکرات شود گفت وی پافشاری خواهد کرد که رای گيری به قطعنامه روز جمعه انجام گيرد. وی گفت مهم است که شورای امنيت به کره شمالی پيامی صريح و روشن بدهد.

ونگ گانگيا سفير چين در سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت شورای امنيت بايد قويا و با قاطعيت عمل کره شمالی را تقبيح و محکوم کند. با اينحال وی گفت اعضای شورای امنيت هنوز در باره شدت واکنشی که بايد نشان داده شود تبادل نظر ميکنند.

پيونگ يانگ قبلا گفته است هرگونه تحريم شديد را به منزله اعلان جنگ تلقی خواهد کرد .

حزب حاکم ژاپن امروز تحريم های تنبيهی جديدی را تصويب کرد که بمراتب از آنچه که آمريکا از شورای امنيت خواسته است، شديد تر است . قطع کامل واردات از کره شمالی ، منع آمد و شد کشتی های کره شمالی در آبهای ژاپن، و ممنوعيت سفر بسياری از اتباع کره شمالی به ژاپن، از جمله تحريمهای تنبيهی است که ژاپن عليه کره شمالی وضع کرده است.

XS
SM
MD
LG