لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۷

ابهام در وضع جسمانی فيدل کاسترو


به گزارش يک نشريه اينترنتی، اين باور وجود دارد که فيدل کاسترو، رئيس جمهوری کوبا در مرحله نهايی بيماری سرطان قرار دارد و قادر به بازگشت به مقام خود نخواهد بود.Granma web site Tuesday, Sept. 5, 2006" hspace=2 src="/persian/images/Granma_Fidel_Castro_210.jpg" width=163 align=left vspace=2 border=0>

مجله تايم ميگويد، منابع اين خبر، مقامات مجهول الهويه دولت ايالات متحده هستند که وضع جسمانی رهبر کوبا را در پی عمل جراحی روده مورد ارزيابی قرار دادند.

فيدل کاسترو در ماه ژوئيه گذشته به علت عمل جراحی روده زمام امور کوبا را به برادر خود، رائول واگذار ساخت.

مجله تايم خاطر نشان می سازد که احتمال عدم صحت خبر مربوط به وضع جسمانی آقای کاسترو وجود دارد و دلايل قطعی اثبات آن در حال حاضر تقريباً غير ممکن است.

اما مجله تايم به نقل از يکی از مقامات آمريکايی می گويد، علت پنهان ساختن آقای کاسترو از انظار عمومی ممکن است اين باشد که دولت متبوع وینسبت به نهايی بودن مرحله بيماری وی واقف هستند و بدين ترتيب قصد دارند از ميزان و چگونگی واکنش مردم نسبت به غيبت وی آگاه شوند.

مجله تايم می افزايد که دولت کوبا اين خبر را تکذيب کرده است.

اين خبر چند روز پس از آن منتشر شد که وزير امور خارجه کوبا گفته بود، وضع جسمانی آقای کاسترو رو به بهبودی است و بزودی به مسند "رهبری انقلا ب" باز خواهد گشت.

جزئيات مربوط به وضعيت جسمانی آقای کاسترو، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

XS
SM
MD
LG