لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

کاندوليزا رايس: آمريکا متعهد به ياری فلسطينيان است


کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا می گويد، دولت ايالات متحده آمريکا خود را نسبت به ياری رسانی به فلسطينيان که در اثر بحران اقتصادی و بروز خشونتهای فرقه ای دچار لطمات و صدمات بسياری شده اند، متعهد می داند.

در اثر بروز خشونت ميان مردان مسلح وفادار به حکومت خودگردان فلسطينيان، شاخه حماس و افراد وفادار به شاخه " الفتح" حداقل دوازده نفر به قتل رسيده اند.

خانم رايس متعاقب ديدار خود با محمود عباس، رئيس حکومت خودگردان فلسطينيان اعلام کرد که ايالات متحده نسبت به امر کمک به فلسطينيان کماکان متعهد است.

خانم رايس می گويد:" من به آگاهی آقای عباس رسانيدم که دولت آمريکا بطريق اولی نسبت به شرايط موجود در سرزمينهای فلسطينی و نيز نسبت به اوضاع اقتصادی نگرانی دارد."

وزير امور خارجه آمريکا گفت، فلسطينيان دچار سختی ها و تنگناهايی هستند که ريشه آنها را بايد در "نبود تحرک" و نيز در نبود دسترسی به منابع و آزادی نقل و انتقال جستجو کرد.

خانم رايس می گويد: " بديهی است که من تحقيق لازم را به عمل خواهم آورد تا اطمينان حاصل شود که اين گذرگاهها برای مدت طولانی تری و نيز در دفعات بيشتری باز بمانند تا فعاليتهای اقتصادی نيز باز گردد."

مذاکراتی که بين دستجات و فرق فلسطينی برای تشکيل يک حکومت ملی جريان داشته است با شکست مواجه شده است. از سوی ديگر گروه حماس نيز از نفی ترور و پذيرش موجوديت اسرائيل امتناع ورزيده است.

محمود عباس، رئيس حکومت خودگردان فلسطينيان اعلام کرده است که هرنوع حکومت فلسطينی که در آينده تشکيل شود، موظف است کليه تعهدات سابق حکومت خودگردان را نسبت به جهان عرب و جامعه جهانی به رسميت بشناسد و کليه توافقنامه هايی را که در گذشته بين حکومت خودگردان فلسطينيان و طرفهای عرب امضا شده است محترم بشمارد. خانم رايس می گويد، ايالات متحده آمريکا به منظور شکستن برخی از سدها و موانع دستيابی به هدف يک فلسطين دمکراتيک و يک اسرائيل دمکراتيک که در صلح و صفا در کنار يکديگر زندگی کنند، کماکان با دوستان و متحدان خود همکاری خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG