لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۳

فرمانده شعبه عراقی شبکه تروريستی القاعده از حمله نيروهای آمريکا جان سالم به در برد


ارتش آمريکا درعراق اعلام کرد چندين شورشی وابسته به شعبه شبکه تروريستی اسلامی القاعده در عراق در اثر حمله اخير نيروهای آمريکا به مخفي‌گاهشان در ايالت الانبار عراق کشته شدند، اما احتمال نمي‌رود سرکرده گروه، آقای ابو حمزه المهاجر، معروف به ابو ايوب المصری در ميان کشتگان باشد.

مقامات عراقی مي‌گويند منتظر نتيجه آزمايش به روی ژن‌ها يا DNA يکی از کشته شدگان در حمله به مخفي‌گاه القاعده در شهر حديثه واقع در غرب بغداد هستند که بتوانند کشته شدن المهاجر را تائيد کنند. يک تلويزيون عرب‌زبان روز پنجشنبه گزارش داد که المهاجر در ميان کشته شدگان است.

در پی آنکه نيروهای آمريکائی يکی از دستياران نزديک المهاجر را دستگير کردند و دستيار نزديک ديگر او را کشتند، مقامات بلندپايه امنيتی عراق پيش از اين گفته بودند که المهاجر به روزهای آخر عمر خود نزديک شده است.

شعبه شبکه القاعده در عراق مسئول حملات به نيروهای آمريکا و همچنين بمب‌گذاري‌های مرگباری دانسته مي‌شود که به آتش نبردهای فرقه‌ای در عراق دامن زده است.

المهاجر که مي‌گويند مصری است رهبری شعبه عراقی شبکه تروريستی اسلامی القاعده را در پی آن به عهده گرفت که رهبر سابق اين گروه، آقای ابومصعب الزرقاوي، در جريان حمله هوائی نيروهای آمريکا به مخفيگاهش نزديک بغداد به قتل رسيد.

از سوی ديگر، يک واحد از نيروهای پليس را به خاطر ظن ارتباط آن با جوخه‌های اعدام معلق ساختند و تمام گردان پليس موسوم به «گردان هشتم پليس ملی عراق» برای آموزش مجدد به اردوگاه فراخوانده شد.

سرلشگر ويليام کالدول، يک سخنگوی ارتش آمريکا در عراق گفت شواهد روشنی وجود دارد که اين واحد پليس عراق که به جای کنترل رفت و آمد عناصر جوخه‌های اعدام، به آنها اجازه رفت و آمد آزاد داده بود.

همين سخنگو گفت شمار حملات انفجاری در بغداد به بالاترين رقم خود رسيده است. اين شمال بمب‌های منفجر شده و همچنين بمب‌های خنثی شده مي‌شود.

در خشونت‌های روز چهارشنبه در عراق، يک حمله با سه بمب عليه مقامات عراقي، به مرگ چهارده تن منجر شد و بيش از چهل نفر را مجروح ساخت.

و همچنين، ارتش آمريکا اعلام کرد که چهار سرباز آمريکائی در اثر حمله عناصر مسلح به گشت آنها در شمال غربی بغداد کشته شدند. بيش از بيست سرباز آمريکائی در چهار روز گذشته در عراق کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG