لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

کاندوليزا رایس: آمريکا برای بهبود وضعيت مردم فلسطين کوششهای خود را دو برابر خواهد ساخت


کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا می گوید آمریکا برای بهبود وضعیت مردم فلسطین ، کوشش های خود را دو برابر خواهد ساخت. خانم رایس این قول را روز چهارشنبه در پی دیداری با محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی در شهر رام‌الله در کرانه غربی داد و گفت او نسبت به شرایط انسانی در سرزمین های فلسطینی بسیار نگران است.

در پی این دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی گفت هر دولت فلسطینی باید توافق های گذشته با اسرائیل را قبول کند.

خانم رایس پس از گفت و گو با محمود عباس برای صرف شام با اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل به اورشلیم رفت و قرار است روز پنجشنبه با "زیپی لیونی" وزیر امور خارجه اسرائیل به گفت و گو نشيند.

خانم رایس پیشتر در قاهره گفت او راه های کمک به عباس و جناح میانه رو فتح را، که در مبارزه کسب قدرت با حماس درگیر است، بررسی می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه در قاهره، از حماس خواست به اصول مورد نظر گروه چهارگانه صلح خاورمیانه – آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و روسیه احترام بگذارد. آنها می گویند حماس باید خشونت را تقبیح کند، اسرائیل را به رسمیت بشناسد و به توافق های گذشَته فلسطینیان با اسرائیل احترام بگذارد.

XS
SM
MD
LG