لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

مدارک بدست آمده در عراق حضور بن لادن در مرز پاکستان - افغانستان را تائيد می کند - واشنگتن پست


اطلاعات بدست آمده از مخفيگاه ابومصعب الزرقاوي، سرپرست شاخه عراقی سازمان تروريستی القاعده که ماه ژوئن، يا تيرماه گذشته، در اثر حمله نيروهای آمريکا به قتل رسيد، نشان مي‌دهد که اسامه بن لادن در منطقه مرزی وزيرستان پاکستان مخفی شده است.

روزنامه واشنگتن پست صبح دوشنبه (امروز) گزارش داد که يک عضو بلندپايه رهبری القاعده در نامه‌ای به الزرقاوی دسامبر گذشته حضور بن لادن در وزيرستان را تائيد کرده بود. اين عضو بلندپايه اسم خود را «عطيه» امضاء کرده بود که بنا به اظهارات مقامات ضد تروريستی آمريکا، امضای عطيه عبدالرحمن است که در دهه ۱۹۸۰ به بن لادن ملحق شد.

در اين نامه، عطيه مي‌نويسد با رهبری القاعده در وزيرستان به سر مي‌برد، که در صورت صحت اين نامه، ثابت مي‌کند که بن‌لادن دست کم درهنگام نگارش اين نامه، در وزيرستان حضور داشت.

مقامات اطلاعاتی آمريکا مدتهاست باور دارند که رهبری القاعده در يکی از سرزمين‌های قبائل شمال پاکستان در مرز افغانستان پنهان شده است.

در اين نامه، الزرقاوی تهديد شده است که اگر به منزوی ساختن رهبران گروه‌های شورشی سنی عراقی و رقبای آنها از القاعده ادامه دهد، از فرماندهی شاخه القاعده در عراق کنار گذاشته مي‌شود.

الزرقاوی هنگامی که نيروهای آمريکا به يکی از مخفي‌گاه‌‌های او در دهکده‌ای واقع در شمال بغداد حمله بردند، کشته شد.

XS
SM
MD
LG