لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۵

جسد مثله شده ۵۰ نفر در اطراف بغداد پيدا شد


پليس عراق اعلام کرد که روی اجساد يافته شده ۵۰ نفر صبح دوشنبه، علائم شکنجه، و آثار گلوله ديده مي‌شود که نشان مي‌دهد آنها احتمالا قربانی خشونت فرقه‌ای بوده‌اند.

روز يکشنبه پليس عراق گفت مردان مسلح ۲۵ کارگر يک کارگاه بسته‌بندی گوشت در غرب بغداد را ربودند. معلوم نيست اجساد آنها در ميان اجساد يافته شده صبح دوشنبه باشد.

مقامات عراقی گفتند صبح دوشنبه در جريان يک يورش در کوت، واقع در چهل کيلومتری جنوبشرقی پايتخت، سه سرباز نيروهای واکنش سريع عراق، ربوده شدند.

ارتش آمريکا نيز اعلام کرد دو تفنگدار نيروی دريائی آمريکا در جريان عمليات نظامی در ايالت انبار عراق کشته شدند. ارتش بريتانيا نيز گفت يکی از سربازانش در اثر اصابت آتش خمپاره در بصره کشته شد.

از سوی ديگر، مجلس عراق رای داد که وضعيت اضطراری به مدت سی روز ديگر ادامه يابد. از نوامبر ۲۰۰۴ که حالت اضطراری در عراق برقرار شد، هر ماهه تمديد شده است. حالت اضطراری به نيروهای امنيتی اختيارات بيشتری مي‌دهد و به موجب آن، مقررات منع عبور و مرور شبها به مورد اجرا در مي‌آيد، و ماموران امنيتی را مجاز مي‌سازد بدون دريافت قرار بازداشت از دادگاه، مظنونان را دستگير کنند.

XS
SM
MD
LG