لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۵

رهبران فلسطينی خواستار پايان برخوردهای خونين ميان جناح های فلسطينی شدند


محمود عباس، رئيس حکومت خود گردان فلسطينيان، و اسماعيل هنيه، نخست وزير دولت فلسطينيان، خواستار پايان دادن نبرد بين جناح شبه نظاميان حماس و الفتح شدند.

در اين درگيريها، که روز يکشنبه در شهر رام الله در نوارغزه آغاز شد، حداقل ۸ نفر کشته و ده ها نفر مجروح شده اند. ظاهراً درگيريها زمانی آغاز شد که نيروهای امنيتی تلاش ميکردند تظاهرات افراد پليس را که از دولت به رهبری حماس دريافت حقوق عقب افتاده خود را مطالبه ميکردند متوقف کند. افراد مسلح گروه الفتح وفادار به محمود عباس بعداً ساختمان خالی کابينه دولت فلسطينيان را اشغال کردند، و بعضی از اطاق های اين ساختمان را به آتش کشيدند.

آقای عباس در يک سخنرانی تلويزيونی گفت که دستور داده است دادستان کل در مورد اين درگيريهای تحقيق کند، و مسببين اين حادثه را به دادگاه جلب کند. رئيس حکومت خودگردان فلسطينی از نيروهای امنيتی جناح الفتح خواست به اعتراض خود پايان دهند و بر سر پست های خود بازگردند. آقای هنيه گفت با آقای عباس تلفنی صحبت کرده است و برای جلوگيری از تنش های موجود و تضمين احترام به نظم و قانون، لزوم همکاری بين دولت و مقام رهبری را تاکيد کرده است.

در تحولی ديگر، فرمانده ارتش اسرائيل در رابطه با تلاش برای متوقف کردن حمله موشکی ستيزه گران فلسطينی بداخل اسرائيل، گفت ارتش اسرائيل در نظر دارد حمله تهاجمی گسترده تری را به نوار غزه بمورد اجرا در آورد. فرمانده ارتش اسرائيل اين بيانات را چند ساعت پس از اينکه در اثر حمله هوائی اسرائيل به شهر رفح ، واقع در جنوب غزه، يک فلسطينی کشته و حداقل سه نفر ديگر مجروح شدند ايراد کرد.

XS
SM
MD
LG