لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۷

مناظره پرزيدنت بوش با مخالفان خود پيرامون ضرورت وجود نيروهای آمريکائی در عراق


در آستانه برگزاری انتخابات مياندوره ای کنگره آمريکا در ماه نوامبر آينده، پرزيدنت بوش و مخالفان دموکرات او همچنان به مناظرات راديويی هفتگی خود پيرامون خط مشی آمريکا در جنگ عراق ادامه می دهند.

پرزيدنت بوش در نطق راديويی اين هفته خود گفت، منتقدان او ماهيت دشمن را نمی شناسند و بازگشت سربازان آمريکايی به وطن تنها به ايجاد محل امنی برای تروريستها منجر خواهد شد.

رئيس جمهوری آمريکا همچنين افزود، يک گزارش اخير اطلاعاتی آمريکا، صحه ای است بر اينکه آمريکا با دشمنی مصمم مواجه است، در حاليکه منتقدان جنگ عراق می گويند، گزارش نشان می دهد که جنگ عراق در واقع نسل جديدی از تروريستها را بوجود آورده است. پرزيدنت بوش گفت، بخشهای محرمانه گزارش را برای مردم افشاء کرده است تا آنها خود در مورد جنگ عراق نتيجه گيری به عمل آورند.

يکی از نظاميان سابق آمريکا که در جنگ عراق مجروح شده است نيز در پاسخ از سوی دموکراتها می گويد، جمهوريخواهان بايد از حمله به ميهن پرستی کسانی که با خط مشی شکست خورده جنگ عراق موافق نيستند، دست بردارند.

اين مقام سابق ارتش آمريکا که در جنگ عراق در جريان سانحه سقوط هلی کوپتر دو پای خود را از دست داده است، می گويد، زمان آن فرا رسيده است که رهبران عراق، خود، سرنوشت کشور خود را بدست گيرند.

XS
SM
MD
LG