لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۵

افراط گرائی در خاورميانه از ديد پرزيدنت بوش


پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا در سخنان خود در برابر مجمع عمومی سازمان ملل متحد اوضاع خاورميانه را مورد بحث قرار داد. رئيس جمهوری آمريکا می گويد، دهها سال است که ميليونها مرد و زن در خاورميانه در دام اختناق و نا اميدی گرفتار آمده اند و نتيجه وجود چنين شرايطی نسلی را مأيوس ساخته است و منطقه را به محل پرورش افراط گرايی مبدل ساخته است.

پرزيدنت بوش می گويد: "يک لحظه چشم خود را بر هم بگذاريد و تصور کنيد که وضع يک جوان در کشوری که بسوی اصلاحات حرکت نمی کند چه می تواند باشد؟ ... در اين منطقه از جهان از هر طرف که حرکت کنيد با افراطيون روبرو می شويد که به شما می گويند، راه نجات از بيچارگی و بازيابی شأن و کرامت انسانی تنها از طريق خشونت، ترور و شهادت ميسر است."

رئيس جمهوری آمريکا می گويد؛ سالها در سراسر خاورميانه بزرگ اين راه جز بيچارگی و افلاک چيز ديگری برای مردم منطقه به ارمغان نياورده است.

رئيس جمهوری آمريکا می گويد: "هر ملت متمدنی، منجمله مردم مسلمان جهان بايد از آنانی حمايت کنند که راه اميدوارکننده تری به مردم عرضه کنند. همه ما می دانيم که هر گاه افراد در تشکيل آينده خود سهيم باشند احتمال اينکه خود را در حملات انتحاری منفجر کنند کمتر است."

پرزيدنت بوش می گويد: "همه ما می دانيم که هر گاه رهبران کشوری در مقابل مردم جوابگو باشند احتمال اينکه بزرگی و شهرت را نه در ترور و کشورگشايی، بلکه در دستاوردهای مردم خود جستجو کنند، بيشتر است."

پرزيدنت بوش در حاليکه مردم خاورميانه را مستقيماً طرف خطاب قرار می داد گفت: افراطيون در ميان شما تبليغاتی را می پراکنند که مدعی است، غرب با اسلام سر ستيز دارد. اين تبليغات، دروغ و بکلی بی اساس است و هدف آن گمراه کردن شما و موجه جلوه دادن اعمال تروريستی است."

رئيس جمهوری آمريکا می گويد: " ما اسلام را محترم می شماريم، اما در همان حال در مقابل کسانی که اسلام را به منظور پاشيدن تخم نيستی و نابودی به انحراف می کشانند، از مردم خود محافظت خواهيم کرد."

پرزيدنت بوش می گويد، هدف آمريکا کمک به مردم خاورميانه است تا آينده ای را که بر پايه مدارا و مماشات بناگذاری شده است و جامعه ای که در آن همه پيروان اديان و مذاهب محترم هستند و در آن صلح و صفا حاکم است، بسازند.

XS
SM
MD
LG