لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۰

هشدار صدراعظم آلمان عليه خودسانسوری دريک اپرای جنجالی از ترس افراطيون اسلامی


آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واکنش به لغو يک برنامه اپرای برلن که مستلزم ارائه تصويری از پيامبر اسلام بود، عليه عقب نشينی از ترس خشونت اسلامی هشدار داده است.

يک روزنامه هانور اظهارات خانم مرکل را نقل کرد که گفته است آلمانی ها بايد مواظب باشند از ترس رو برو شدن با خشونت بالقوه افراطيون اسلامی، عقب نشينی نکنند.

وی اين نظر را امروز و پس از آن ارائه داد که Deutsch Oper ، شرکت گرداننده اپرای برلن، اعلام کرد توليد اپرای موسوم به Idomeneo اثر موتزارت را که قرار بود در ماه نوامبر روی صحنه برود لغو کرده است.

کرستن هارمس مدير امور موسيقی شرکت ميگويد پليس برلن به وی هشدار داده است که اجرای اين اپرا می تواند خطر امنيتی بی حسابی را در بر داشته باشد. اپرا، پادشاه Idomeneo را نشان ميدهد که در کنار سرهای بريده محمد و عيسی و بودا تلو تلو ميخورد. بسياری از مسلمانان نشان دادن هرگونه تصويری از پيامبر اسلام را اقدامی کفر آميز ميدانند.

امروز وزير کشور آلمان تصميم اپرا را اقدامی حاکی از ديوانگی و غير قابل قبول توصيف کرد . ديگر سياستمداران آلمانی گفته اند اين اقدام آزادی ابراز عقايد هنری را در آن کشور تهديد ميکند.

XS
SM
MD
LG