لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

شگفتی پرزيدنت بوش از شنيدن گزارش های مربوط به تهديد پاکستان پس از واقعه يازدهم سپتامبر


پرزيدنت بوش می گويد ازگزارش های مربوط به اين که آمريکا به دنبال حملات تروريستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ پاکستان را تهديد کرد که درصورت عدم همکاری بمباران خواهد کرد، " يکه خورده است."

پرزيدنت بوش درپايان ملاقات روزجمعه با پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان درکاخ سفيد، به خبرنگاران اظهارداشت ازشدت خشونت تهديدی که گفته می شود آمريکا به عمل آورده است، شگفت زده شده است.

آقای مشرف طی مصاحبه ای که قراراست روز يکشنبه ازشبکه تلويزيونی سی بی اس آمريکا پخش شود، گفته است ريچارد آرميتج قائم مقام وقت وزيرامورخارجه آمريکا تهديد کرد که پاکستان را درصورت عدم همکاری درامرمبارزه با تروريسم طوری بمباران کند که به عصرحجربازگردد.

آقای آرميتج روزجمعه روزجمعه اظهارداشت هرگزتهديد نکرده بود که آمريکا ، پاکستان را بمباران خواهد کرد. با اين حال آقای آرميتج افزود که پيام سختی به پاکستان داد وطی آن اعلام داشت که پاکستان ياهمراه ما است ويا عليه ما.

آقای مشرف گفت حاضرنيست به سئوالات بيشتری دراين رابطه پاسخ گويد، چرا که اين موضوع بخشی ازکتاب جديد اورا تشکيل می دهد که قرار است ظرف همين ماه منتشرشود. پرزيدنت بوش ، رئيس جمهوری پاکستان را به عنوان يکی ازنخستين رهبران خارجی که وارد عمل شدند وبه مبارزه تحت رهبری آمريکا عليه تروريسم پيوستند، ستود.

XS
SM
MD
LG