لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۷

رهبر حزب الله ميگويد گروه چريکی او بيست هزار راکت دارد


شيخ حسن نصرالله رهبر حزب الله امروز، جمعه، در اجتماعی عظيم از حاميانش در جنوب بيروت گفت حزب او هيچگاه سلاح های خود را بزور تسليم نخواهد کرد.

نصرالله به صدها هزار نفرحاميانش گفت گروه چريکی او بيش از بيست هزار راکت دارد و تسليحات خود را تا هنگامی که لبنان بتواند در مقابل اسرائيل ازخود دفاع کند، رها نخواهد کرد.

نصرالله همچنين گفت بعيد است که نيروی صلحبانی سازمان ملل متحد به زرادخانه تسليحاتی او، که وی آن را اکنون بزرگتر از شروع جنگ سی و چهار روزه با اسرائيل دانست، آسيبی برساند.

اين نخستين باری بود که نصرالله پس عمليات نظامی اسرائيل در لبنان، که روز دوازدهم ژوئيه در واکنش به ربوده شدن دو سرباز اسرائيلی توسط چريک های حزب الله در حمله ای مرزی آغاز شد، در انظار عمومی ظاهر ميشد.

نصرالله گفت دو سرباز اسير اسرائيلی را آزاد نخواهد کرد.

نصرالله در مقابل صدها هزار نفر از حاميانش، که فرياد شادی سر داده بودند، با تکان دادن پرچم های زردرنگ حزب الله ، روی صحنه رفت، و گفت برغم تهديد عليه جانش، در تظاهرات شرکت کرده است.

وسائل ارتباط جمعی در گزارشهای خود از احتمال اقدامی از سوی اسرائيل برای کشتن نصرالله در صورت ظاهر شدن وی در انظار عمومی سخن به ميان آورده بودند.

اسرائيل و حزب الله هر دو ميگويند در جنگ سی و چهار روزه پيروز شده اند. در اين جنگ قريب هزار و دويست لبنانی، و صد و پنجاه و هفت اسرائيلی کشته شدند . بيشتر اسرائيلی هائی که کشته شدند سرباز بودند، حال آنکه غير نظاميان بيشترين تلفات لبنانی ها را تشکيل دادند.

XS
SM
MD
LG