لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

پاپ سفيران کشورهای اسلامی و رهبران مذهبی مسلمانان را به واتيکان دعوت کرد


پاپ بنديکت در تلاش برای تشريح اظهاراتش در باره اسلام، که وی ميگويد با سوء تعبير همراه بوده است، از سفيران کشورهای اسلامی دعوت کرده است هفته آينده در واتيکان با وی ملاقات کنند. در اين ملاقات که برای روز دوشنبه تدارک ديده شده است رهبران مذهبی مسلمانان نيز حضور خواهند داشت.

پاپ بنديکت ميگويد نظريه اسلام و ارتباط آن با خشونت، عقيده شخصی او نيست. پاپ ميگويد وی عميقا به مسلمانان، که خدای واحد را می پرستند احترام ميگذارد.

پاپ در سفر اخير خود به آلمان در يک سخنرانی برای دانشگاهيان اظهارات قرن چهاردهم يک امپراطور روم شرقی را نقل کرد که گفته است بعضی از تعاليم پيامبر اسلام شيطانی و غير انسانی است. پاپ بنديکت همچنين با اشاره به برداشت های اسلامی از جنگ های مذهبی موسوم به جهاد گفت خشونت با تعاليم الهی تطبيق نميکند.

اظهارات پاپ بنديکت در جهان اسلام موجب خشم و عصبانيت شد و بعضی از معترضين چند کليسا را آتش زدند و پيکره های پاپ را سوزاندند.

مسئول امور امنيتی اتحاديه اروپا هشدار داد که دولت های اروپائی بايد تهديد عليه پاپ را کاملا جدی بگيرند. وی گفت اين تهديدها صرفا عليه پاپ نيست بلکه در سطحی گسترده تر تهديدی عليه بشريت است.

امروز چند شهر پاکستان صحنه تظاهراتی عليه پاپ بود، که در پايان آئين های نماز جمعه برپا شد.

XS
SM
MD
LG