لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۱

حمله نيروهای اسرائيلی به مظنونان موشک انداز فلسطينی در جبليه به مرگ پنج نفر منجر شد


منابع فلسطينی گفتند در اثر حملات اسرائيل در نوار غزه پنج تن از جمله يک مادر و سه بچه‌اش کشته شدند. بنا به گفته مقامات اسرائيلی، نيروهای اسرائيلی به روی سه مظنون ستيزه‌جو آتش گشودند که در نزديک اردوگاه آوارگان جبليه، واقع در شمال غزه، تجهيزات پرتاب موشک همراه داشتند. از تجهيزات مذکور چند ساعت قبل از اين حادثه برای پرتاب موشک به اسرائيل استفاده شده بود.

منابع فلسطينی گفتند در اثر حمله اسرائيل چند نفر هم زخمی شدند.

سربازان اسرائيلی به يک منزل در رفح واقع در جنوب نوار غزه حمله کردند و به مدت کوتاهی با عناصر مسلح فلسطينی به تيراندازی پرداختند. امدادگران فلسطينی گفتند يک زن 35 ساله و يک مرد در حادثه کشته شدندو چهار فلسطينی نيز جراحت برداشتند.

روز چهارشنبه، نيروهای اسرائيلی به بانکهای فلسطينی و دفاتر صرافان فلسطينی در کرانه غربی حمله کردند و نزديک به يک ميليون و پانصد هزار دلار را توقيف کردند.

يک سخنگوی اسرائيلی گفت اين پول‌ها از سوی حکومت ايران برای گروه‌های ستيزه‌جوی فلسطينی فرستاده شده بود که در حال طرح حملات به اسرائيل هستند.

از سوی ديگر، روزنامه «جروزالم پست» گزارش داد که آزمايشگران، صحت نامه‌ای که سرباز ربوده شده اسرائيلی به پدرش نوشته تائيد کردند. آدمربايان فلسطينی سرجوخه گيلاد شليط 18 ساله را در ماه ژوئن به گروگان گرفتند. از قرار اطلاع، دولت مصر تلاش مي‌کند برای تامين آزادی او در ازای آزادی احتمالی زندانيان فلسطينی در اسرائيل، مذاکراتی انجام دهد.

XS
SM
MD
LG