لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۶

حملات در عراق دست کم ۳۰ کشته بجای گذاشت


مقامات عراق ميگويند در اثر يک سلسله حملات شورشيان در سراسر عراق حداقل سی نفر کشته شده اند. مقامات در بغداد ميگويند بمبی که در يک کاميون کارگذاشته شده بود، و ظاهراً يک گشتی پليس را هدف حمله قرار داده بود، حداقل هفت پليس را کشت و موجب زخمی شدن يازده نفر ديگر شد.

از سوی ديگر، در شهر «سامره»، در مرکز عراق، يک بمب گذار انتحاری اتومبيلش را به داخل خانه يک رهبر قبيله سنی راند و شش نفر را کشت. در شمال عراق، در شهری در صد کيلومتری شمال تکريت، حداقل هفده نفر در اثر انفجار دو بمب جانسپردند.

عراق اخيراً شاهد افزايش حملات شورشيان و خشونت های فرقه ای بوده است. يک فرمانده ارشد عراق ميگويد انتظار می‌رود تا چند روز ديگر و با شروع ماه رمضان به تعداد حملات افزوده شود. همين فرمانده همچنين اظهار داشت، پس از اينکه «ابو ايوب المصری»، رهبر جديد گروه القاعده در عراق، از شورشيان خواسته است آمريکائيها را مورد حمله قرار دهند، از اوائل ماه سپتامبر حملات به نيروهای آمريکا افزايش يافته است.

ارتش آمريکا امروز (چهارشنبه) گفت در منطقه بغداد دو سرباز آمريکائی؛ يکی از آنها توسط بمبی که در کنار جاده کارگذاشته شده بود و ديگری دراثر اصابت گلوله يک اسلحه کوچک، کشته شدند. آمريکا از زمان شروع جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ تا بحال بيش از دو هزار و ششصد نفر از نيروهای خود را از دست داده است.

ژنرال «جان ابی زيد» فرمانده ارشد ارتش آمريکا در خاورميانه، روز سه شنبه گفت از تعداد نيروهای آمريکا در عراق که در حال حاضر بيش از صد و چهل هزار نفر ميباشد، احتمالاً کاسته نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG