لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۶

اعلام تحريم های ژاپن و استراليا عليه کره شمالی


ژاپن و استراليا اعمال تحريم های اقتصادی عليه کره شمالی را در واکنش به آزمايش های موشکی پيونگ يانگ در اوائل امسال، اعلام کردند.

"شينو آبه" وزير ارشد کابينه ژاپن گفت تحريم های تازه که امروز سه شنبه توکيو تصويب کرده است انتقال پول به ١٥ گروه مالی و يک فرد مظنون به ارتباط با توسعه سلاح های اتمی کره شمالی را شامل ميشود. جزئيات بيشتر درباره کسانی که با تحريم روبرو خواهند شد هنوز در دست نيست.

آبه گفت اين تصميم در راستای قطعنامه سازمان ملل است که پس از بی اعتنائی کره شمالی نسبت به هشدار های بين المللی و انجام چند آزمايش موشکی و از جمله آزمايش يک موشک دور برد در ماه ژوئيه، تصويب شد. تمام موشک ها در دريای بين ژاپن و شبه جزيره کره فرود آمدند.

امروز استراليا اعمال تحريم را عليه ١١ شرکت کره شمالی، يک شرکت سوئيسی، و يک تاجر سوئيسی که همگی مظنون به ارتباط با برنامه اتمی کره شمالی هستند، اعلام کرد. وزير خارجه استراليا گفت که تصميم آنکشور در تکميل اقدامات توکيو است.

شورای امنيت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را گذرانده است که از پيونگ يانگ ميخواهد برنامه موشکی خود را متوقف کند. قظعنامه نهديد به حمله نظامی نميکند وليکن از اعضاء ميخواهد که راه پيونگ يانگ را برای دريافت يا فروش تکنولوژی موشکی و کالاهای مرتبط، مسدود کنند.

XS
SM
MD
LG