لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۴

افغانستان صحنه دو انفجار انتحاری عليه سربازان آمريکائی و کانادائی


دو بمب انداز انتحاری در حملاتی به سربازان آمريکائی و کانادائی در افغانستان، دو غير نظامی را کشتند و چهارده نفر ديگر، از جمله شش سرباز را مجروح کرده اند.

در نخستين حمله که امروز در شهر جنوبی قندهار رخ داد، مردی اتوموبيل مملو از مواد منفجره خود را به کاروانی که حامل سربازان کانادائی بود کوبيد که به کشته شدن خود او و يک غير نظامی منجر شد. هفت نفر از جمله سه سرباز نيز مجروح شدند. چند ساعت بعد، در نزديکی کابل، يک مهاجم ، مواد منفجره بسته به بدن خود را در مقابل يک کاروان حامل سربازان آمريکائی منفجر کرد که به کشته شدن او و يک عابر و مجروح شدن سه سرباز منجر شد.

اين انفجارهای انتحاری با اعلاميه ناتو و سربازان افغان در مورد پيشرفت در عمليات ضد طالبان در جنوب افغانستان مصادف بود . آنها ميگويند بيش از پانصد شورشی در جريان اين عمليات که از دو هفته پيش آغاز شد کشته شده اند.

سربازان آمريکائی و افغان در شرق افغانستان ، عليه شورشيان طالبان عمليات نظامی جديدی را آغاز کرده اند. مقامات آمريکائی ميگويند هفت هزار سرباز در اين عمليات که در پنج ايالت انجام ميگيرد شرکت دارند.

روز شنبه فرمانده نيروهای ناتو در افغانستان به تلويزيون بريتانيا گفت پيش بينی ميکند عمليات نظامی ضد طالبان سه تا پنج سال طول بکشد.

XS
SM
MD
LG