لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

عراق ازکشف سی و پنج جسد ديگر در بغداد واطراف آن در بيست و چهارساعت اخير خبر داد


مقامات عراقی ميگويند بِش از سی و پنج جسد ديگر را در بغداد و اطراف آن پيدا کرده اند. اين مقامات ميگويند بنظر ميرسد اجساد متعلق به قربانيان خشونت های فرقه ای و مذهبی است، که پايتخت وديگر نقاط کشور را در بر گرفته است. با کشف اين اجساد، که در بيست و چهار ساعت اخير صورت گرفت، شمار اجسادی که از روز چهارشنبه تا کنون کشف شده است به بيش از صدو پنجاه رسيد.

بغداد امروز همچنين صحنه سه حمله بمبی بود که دست کم سه کشته بجای گذاشت و بيست و چهار نفر را مجروح کرد.دو پليس عراقی جزو کشته شدگان بودند.

چند ساعت قبل از آن وزارت کشور عراق اعلام کرده بود درنظر دارد برای محدود ساختن جابجائی شورشيان، و اتوموبيل های حامل مواد منفجره، در اطراف اين شهر شش ميليون نفری، خندق ها و استحکاماتی ايجاد کند. يک سخنگو گفت راههای ورود به بغداد به بيست و هشت جاده مجهز به پست های بازرسی محدود ميشود.

پرزيدنت بوش روز جمعه در کاخ سفيد اذعان کرد که اوضاع در عراق سخت و دشوار است و گفت همه خواهان آنند که سربازان آمريکائی در اولين فرصت ممکن به کشورشان بازگردند. پرزيدنت بوش افزود اما سربازان آمريکائی تا وقتی که دولت عراق بتواند از خود دفاع کند در عراق ميمانند. پرزيدنت بوش گفت وی تصميمات نظامی را در واکنش به ملاحظات سياسی اتخاذ نميکند.

XS
SM
MD
LG