لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۷

ضرورت اعمال تحريم های اقتصادی عليه ايران


رژيم ايران از انجام درخواست شورای امنيت سازمان ملل متحد برای متوقف ساختن تمام فعاليت های مربوط به غنی سازی و پردازش اورانيوم خودداری کرده است.

رابرت جوزف، معاون وزارت امور خارجه آمريکا در امور کنترل تسليحات و امنيت بين المللی می گويد اينک اساسی است که جامعه بين المللی برای برقراری تحريم هائی عليه ايران وارد عمل شود.

تحريم ها گام بعدی در ديپلماسی ما و در حالی است که آمريکا به همکاری با کشورهای ديگر برای متقاعد ساختن ايران به تغيير رفتار و مسير خود و رها کردن برنامه اتمی ادامه می دهد.

رابرت جوزف می گويد تحريم ها می تواند به شيوه ای تدريجی ، و شايد با تمرکز بر سلاح های کشتار جمعی و موشک ها، آغاز شود. او می گويد رژيم ايران وقت گذرانی کرده است و ديگر نيايد تحمل شود.

ما نمی توانيم بازهم به ايران برای دنبال کردن برنامه اتمی خود فرصت دهيم. بخشی از استراتژی آن اين بوده است که واقعيت های ملموس را تغيير دهد. ما به اين موضوع در آوريل گذشته و زمانی پی برديم که ايران اعلام کرد موفق شده است اورانيوم را غنی سازد. ما حتی آنرا در فحوا و مضامين گوناگون ديده ايم.

معاون وزارت امورخارجه آمريکا می گويد آنچه به ويژه ناراحت کننده است کاری است که ايران با يکصد و شصت و چهار سانتريفيوژ انجام داده است، زيرا وقتی ايران قادر شود سانتريفيوژ ها را به کار بياندازد و هکسو فلورايد اورانيوم را به آنها تزريق کند، و اين کار را برای دوره ای طولانی انجام دهد، قادر خواهد شد به اسلحه اتمي، بی آنکه ما از آن آگاه شويم، دست پيدا کند.

رابرت جوزف معاون وزارت امور خارجه آمريکا می گويد يک ايران مجهز به سلاح اتمی غير قابل تحمل است. تهران با چنين سلاحی در حمايت از تروريسم و برهم زدن صلح و ثبات در لبنان، عراق، افغانستان و ديگر نقاط منطقه، حتی مهاجمتر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG