لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

عفوبين الملل حزب الله را به ارتکاب جرائم جنگی در جنگ يک ماهه با اسرائيل متهم کرد


گروه حقوق بشری عفو بين الملل گروه ستيزه گر حزب الله لبنان را به ارتکاب جرائم جنگی در جنگ يک ماهه خود با اسرائيل متهم کرده است.

عفو بين الملل در گزارشی که امروز منتشر کرد ميگويد حملات راکتی حزب الله به شمال اسرائيل بمثابه حملاتی عامدانه و بی ملاحظه عليه غير نظاميان و هدف های غير نظامی است.

عفو بين الملل ميگويد حزب الله در عين حال قوانين بين المللی حقوق بشر را نيز با شليک راکت به غير نظاميان به تلافی عمليات تهاجمی اسرائيل عليه اين گروه نقض کرده است.

اسرائيل ميگويد در جريان جنگ هدف قريب چهار هزار راکت قرار گرفت، که موجب کشته شدن چهل و سه غير نظامی اسرائيلی، از جمله چندين کودک شد.

عفو بين الملل ماه گذشته نيز در گزارشی اسرائيل را متهم کرده بود که با حملات بی ملاحظه و بی تناسب به غيرنظاميان در لبنان قوانين بين المللی حقوق بشر را نقض کرده است. عفو بين الملل ميگويد آن گزارش حاوی اتهامات اسرائيل عليه حزب الله در مورد استفاده حزب الله از غيرنظاميان لبنانی به عنوان يک سپر، ضمن شليک راکت به شمال اسرائيل نبود. حزب الله اين اتهام را تکذيب کرده است .

اسرائيل از سازمان ملل متحد خواسته است در مورد اتهامات حاکی از نقض حقوق بشر توسط هر دو طرف درگير در جنگ، شامل اسرائيل و حزب الله، تحقيق کند.

XS
SM
MD
LG