لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۲

اجساد دست بسته، شکنجه شده و گلوله خورده شصت مرد در بغداد پيدا شد


بغداد صحنه دو انفجار ناشی از بمب های کارگذاشته شده در اتوموبيل هائی بود که دست کم بيست و دو کشته و هشتاد مجروح بجای گذاشته است.

مقامات ميگويند نخستين بمب امروز در ساعات شلوغی ترافيک در نزديکی يک پاسگاه پليس در شرق بغداد منفجر شد . در اين انفجار چهارده نفر، از جمله سه مامور پليس، کشته و بيش از شصت نفر مجروح شدند.

انفجار دوم نيز در شرق بغداد و در نزديکی يک واحد گشتی پليس رخ داد. اين انفجار دست کم هشت نفر را کشت و قريب بيست نفر را مجروح کرد.

در همين حال مقامات وزارت کشور عراق ميگويند ديشب اجساد شصت مرد دست بسته، شکنجه ديده و گلوله خورده در پايتخت پيدا شده است . بنظر ميرسد آنها همگی قربانيان جوخه های اعدامی هستند که اختلافات فرقه ای و مذهبی انگيزه عمل آنها را تشکيل ميدهد. اين قبيل کشتارها به رغم عمليات گسترده امنيتی که از چند هفته پيش با شرکت تعداد قابل توجهی از سربازان آمريکائی و عراقی ، و با هدف تقويت پليس عراق، در بغداد شروع شد ، کماکان ادامه دارد.

در اين ميان يک گروه ستيزه گردر عراق تهديد کرده است يک گروگان ترک را می کشد مگر آنکه کارفرمای او عمليات خود را در عراق ظرف هفتاد و دو ساعت تعطيل کند.

و خبر ديگر اينکه دادستان دادگاهی که صدام حسين رئيس جمهوری سابق عراق را محاکمه ميکند، خواستار کناره گيری رئيس دادگاه شده است . دادستان از آن شکايت دارد که رئيس دادگاه در کنترل بر تشنج ناشی از رفتار متهمين و وکلای مدافع آنها کوتاهی ميکند. رئيس دادگاه مستقيما به دادستان پاسخی نداده است، اما ميگويد وی در طول بيست و پنج سال سابقه کار خود همواره سعی کرده است با هر دوطرف دعوا، رفتاری مساوی داشته باشد. صدام و شش دستيار او به اتهام کشتار دهها هزار کرد عراقی در سالهای دهه هشتاد محاکمه ميشوند. دادستانها ميگويند در عمليات تهاجمی صدام عليه کردها بيش از صد و هشتاد هزار کرد جان باختند.

XS
SM
MD
LG