لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۲

عناصر مسلح فلسطينی يک سرباز اسرائيلی را در غزه کشتند


ارتش اسرائيل اعلام کرد يک سرباز اسرائيلی صبح سه‌شنبه به ضرب گلوله عناصر مسلح فلسطينی در غزه از پای درآمد. وی نخستين تلفات اسرائيل در سه ماه اخير بود که اسرائيل عمليات نظامی در نوار غزه را از سر گرفته است.

شاخه مسلح حرکت مقاومت اسلامی فلسطينی (حماس) که حکومت تشکيلات خودمختار را در اختيار دارد و کميته‌های مقاومت مردمي، در بيانيه مشترکی اعلام کردند که در يورشی عليه نيروی اسرائيل، يک افسر اسرائيلی را به قتل رساندند و چند سرباز را مجروح ساختند.

يک سخنگوی ارتش اسرائيل گفت سربازان اسرائيلی در جريان عمليات انهدام يکی از تاسيسات ترويست‌ها در مرکز غزه مورد حمله عناصر مسلح قرار گرفتند و يک نظامی رده پائين در اين حملات کشته شد.

اسرائيل سال گذشته نيروی نظامی خود را از غره بيرون کشيد و شهرهای يهودي‌نشين در مناطق فلسطينی اين ناحيه را تخليه کرد، اما سربازان اسرائيلی در پی حمله عناصر فلسطينی به آنسوی مرز و به گروگان گرفته شدن يک سرباز اسرائيلی توسط آدمربايان فلسطيني، به غزه مراجعت کردند. بيش از ۲۱۰ فلسطيني، که خبرگزاری رويتر نيم آنها را غيرنظامی معرفی کرد، در عمليات نظامی اسرائيل عليه ستيزهجويان فلسطينی در سه ماهه اخير کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG