لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۶

ناتو از کشته شدن نود وچهار شورشی طالبان و پليس افغان از کشته شدن والی پکتيا خبر ميدهند


مقامات ناتو ميگويند سربازان ناتو و افغان نود و چهار شورشی طالبان را ديشب در نبردی شبانه در ولايت جنوبی قندهار کشتند.

مقامات اين اتحاديه ميگويند شورشيان در چهار برخورد جداگانه که از اواخر وقت شنبه تا با مداد يکشنبه رخ داد کشته شدند.

ناتو در همين حال از کشته شدن دو سرباز ائتلاف در دو واقعه جداگانه در جنوب ناآرام افغانستان خبر داده است. يک اطلاعيه ناتو ميگويد اين دو سرباز که مليت آنها مشخص نشده است، و با ارتش فغانستان همکاری ميکردند، در ولايات قندهار و زابل کشته شدند.

سربازان تحت فرماندهی ناتو برای سرکوبی شورش جديد طالبان عمليات تهاجمی عمده ای را پيگيری ميکنند. ناتو ميگويد بيش از چهارصد شورشی در جريان اين عمليات که از يک هفته پيش آغاز شد کشته شده اند.

در همين حال پليس ميگويد يک بمب انداز انتحاری، امروز والی ولايت شرقی پکتيا را ، همراه با دو دستيار او کشته است. دست کم سه مامور پليس نيز در اين حمله مجروح شدند. مقامات ميگويند عبدالحکيم تانيوال والی پکتيا در اتوموبيل خود در مقابل ساختمان دفتر کارش بود که مردی با بمبی که به خود بسته بود بسوی اتوموبيل دويد و بمب را منفجر کرد. فردی که خودا را سخنگوی طالبان معرفی ميکند مسئوليت حمله را بر عهده گرفته است.

در همين حال مقامات آمريکائی در مورد فعاليت يک سلول مامور بمب گذاريهای انتحاری در پايتخت افغانستان هشدار داده اند و ميگويد اين سلول در جستجوی فرصت است تا به سربازان خارجی حمله کند.

XS
SM
MD
LG