لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۰

پرزيدنت بوش در آئين های ادای احترام به قربانيان حملات تروريستی يازدهم سپتامبر


پرزينت بوش در آئين هائی دو روزه ای که بمناسبت پنجمين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا برگزار ميشود، شرکت ميکند. او ، عصر امروز همراه با لورا بوش، بانوی اول آمريکا، در نيويورک ، تاجی از گل را نثار محلی خواهد کرد که تا پيش از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر، جايگاه آسمانخراش های موسوم به برج های دوقلوی مرکز جهانی تجارت بود.

تروريستهای القاعده روز يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ چهار هواپيمای مسافربری را ربودند و دو فروند از آنها را به آسمانخراش های صد و ده طبقه مرکز جهانی تجارت کوبيدند.

ديک چينی معاون رياست جمهوری آمريکا در مصاحبه ای با تلويزيون ان بی سی گفت آمريکا آسيب هائی عمده به القاعده وارد ساخته و عمليات دستگيری رهبر آن، اوسامه بن لادن ، کماکان از اولويت برخوردار است .

کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا نيز به شبکه تلويزيونی فاکس گفت آمريکا اکنون در مقايسه با زمانی که مورد حملات تروريستی قرار گرفت امن تر است و از نظر اطلاعاتی موضعی قوی تر دارد.

پرزيدنت بوش روز دوشنبه همراه با بانوی اول آمريکا در شنکسويل پنسيلوانيا، و در واشنگتن ، در ساختمان وزارت دفاع آمريکا، در آئين های ديگری شرکت ميکند که پنجسال پيش صحنه برخورد دو هواپيمای مسافر بری به آنها بود .

قريب سه هزار نفر در حملات تروريستی يازدهم سپتامبر جان باختند.

XS
SM
MD
LG