لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۳

بوش ميگويد بازجوئی های سی آی ای به کشف توطئه های القاعده کمک کرده است


پرزيدنت بوش مجددا پيامی را مورد تاکيد قرار داده است است که ميگويد برنامه جنجال برانگيز سی آی ای در بازجوئی از تروريست ها در نقاطی سرّی در خارج از آمريکا به امن تر کردن کشور کمک کرده است.

پرزيدنت بوش امروز در پيام راديوئی هفتگی خود اين پيام را که موضوع اصلی چند سخنرانی هفته گذشته وی در باره تروريسم بود ، تکرار کرد. اين سنخرانی ها در آستانه پنجمين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا، ايراد شد که مراسم آن روز دوشنبه برگزار ميشود. ايراد اين سخنرانی ها در عين حال پيش از انتخابات مهم ميان دوره ای کنگره آمريکا صورت ميگيرد که بعضی ها معتقدند می تواند به تغيير موازنه قدرت در کنگره منجر شود.

پرزيدنت بوش امروز گفت اطلاعاتی که از تروريست های مورد ظن و تحت توقيف سی آی ای کسب شد به کشف توطئه های القاعده برای دسترسی به تسليحات ميکربی، حمله به يک پايگاه تفنگداران دريائی در جيبوتی و ربودن هواپيماها در فرودگاه لندن کمک کرده است.

قانونگزاران مخالف در حزب دموکرات ميگويند آمريکا اکنون عملا از ايمنی کمتری در مقايسه با دوران پيش از حملات يازدهم سپتامبر برخوردار است. آنها پرزيدنت بوش را متهم کرده اند که اخيرا با تاکيد بر اقدامات ضد تروريستی ميخواهد اذهان را از جنگ عراق که شمار مخالفان آن رو به افزايش گذاشته است منحرف کند.

XS
SM
MD
LG