لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

انفجار دو بمب در شمال بغداد جان هشت نفر را گرفت


پليس عراق می‌گويد در دو انفجار ناشی از منفجر شدن بمب، دست کم هشت نفر در شمال بغداد کشته شدند، که دو نفر شان سربازان عراقی بودند. پليس می‌گويد انفجار بمب‌ها، يکی در اتوموبيل، و ديگری در کنار جاده، به فاصله چند دقيقه، و در شلوغ‌ترين ساعت رفت و آمد وسائط نقليه در بغداد رخ داد.

مقامات عراقی همچنين می‌گويند مراسم انتقال کنترل بر نيروهای مسلح عراق از ائتلاف تحت فرماندهی آمريکا، به ارتش عراق روز پنجشنبه، پنج روز پس از تعليق ناشی از روشن نبودن جزئيات قرار و مدارها، انجام خواهد گرفت.

در همين حال، مقامات دربغداد از پيدا شدن نوزده جسدی خبر داده‌اند که با شليک گلوله کشته شده بودند، و نشانه‌هائی از شکنجه در آنها ديده شده است. در شهر شمالی سينجار نيز انفجار بمبی که در يک اتوموبيل کار گذاشته شده بود موجب کشته شدن دست کم شش پليس مرزی عراق شد.

پارلمان عراق روز سه‌شنبه وضعيت موسوم به حالت فوق‌العاده را در آن کشور برای يک ماه ديگر تمديد کرد، که به نيروهای امنيتی برای مقابله با خشونت، قدرت بيشتری ميدهد.

روز سه‌شنبه جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق گفت اميدوار است نيروهای عراقی بتوانند تا سال آينده از توانائی کنترل بر امنيت کشور برخوردار شوند، و سربازان بريتانيائی بتوانند عراق را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG