لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

پيشنهاد احمدی نژاد برای مناظره با جورج بوش


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری رژيم اسلامی ايران ، جرج دابليو بوش ، رئيس جمهوری آمريکا را به يک مناظره مستقيم تلويزيونی در مورد مسائل جهانی فراخوانده است .

خانم دانا/پرينو ، سخنگوی کاخ سفيد ، پيشنهاد مناظره رئيس جمهوری ايران را ترفندی برای انحراف افکار عمومی خوانده است .

خانم پرينو می گويد ، هر گونه صحبتی در مورد مناظره ، انحراف توجه جهانيان از نگرانيهای مشروع جامعه جهانی به مسائل فرعی است .

سخنگوی کاخ سفيد می گويد ، اين نگرانيها ، در مورد رفتار ايران ، يعنی نگرانيهای مربوط به برنامه اتمی ايران و حمايت از تروريسم ، عموميت دارد و منحصر به آمريکا نيست .

تام کيسی ، سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا نيز در مورد پيشنهاد مناظره بدون سانسور آقای احمدی نژاد با پرزيدنت بوش ، می گويد ، پيشنهاد انجام مناظره بی سانسور ، از طرف رئيس جمهوری کشوری که ابتدا در داخل جامعه خود انجام هرگونه مناظره و ابراز عقيده ای را خفه می کند ، و بعد ، در مورد مبادله آزاد عقايد و آراء سخن می گويد ، تا اندازه ای غير عادی است .

سخنگو می افزايد ، آنچه که برای ما جالب خواهد بود ، وقطعاً برای مردم ايران نيز جالب خواهد بود ، اين است که حق ايرانيان به ايرانيان داده شود و اجازه داده شود مردم ايران ، آزادانه ، در داخل جامعه خود ، بی هيچ قيد و بندی ، به ابراز نظر و اعلام عقيده خود بپردازند. اين همان پديده ای است که ما ، و مردم ايران بايد اميدوار به انجام آن باشيم .

در ماههای اخير ، رژيم ايران سرکوب مردم ايران رادر زمينه مبادله آزاد آرا و عقايد و نيز ، سرکوب دگر انديشان را ، شدت بخشيده است .

هادی قائمی ، عضو سازمان نظارت بر حقوق بشر می گويد اوضاع ايران ، از جهت هدف گرفتن صداهای مستقل و سازمانهای حق گو ، به وخامت گرائيده است ، رژيم ايران از ، به اصطلاح دادگاههای مطبوعات برای نظارت بر مندرجات مطبوعات .... بازداشت اصحاب قلم ... و تنبيه روزنامه نگارانی که نظر خوشی نسبت به رژيم ندارند ... استفاده می کند .

رژيم ايران ، با توسل به زور و اجبار ، معاندان و منتقدان خود را وادار به اعتراف به گناهانی که مرتکب نشده اند ميسازد. معدودی که از اعترافات اجباری جسارت و جرئت تخطی داشته باشند ، محکوم به شکنجه می شوند .

سازمانهای حقوق بشر ايران ، منجمله سازمانی که سرپرستی آن را خانم شيرين عبادی ، برنده جايزه صلح نوبل برعهده دارد ... يا دائماً تحت فشارند و يا ممنوع الفعاليت هستند . آنانی که جرئت می کنند به تظاهرات مسالمت آميز مبادرت ورزند ... همواره مورد ضرب و شتم ماموران سازمانهای امنيتی رژيم اسلامی قرار می گيرند و به حبس و شکنجه گرفتار می آيند . هم اکنون ماموران پليس رژيم ، در حال جمع آوری و ضبط آنتن های ماهواره ای مردم ايران هستند .

دانا پرينو ، سخنگوی کاخ سفيد می گويد ، به جای اينکه مناظره ای بين آقای احمدی نژاد و پرزيدنت بوش برگزار شود ، آيا بهتر نيست فرصت برای مناظره های آزاد در ميان مردم ايران فراهم شود؟

XS
SM
MD
LG