لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۸

دانلد رامسفلد نسبت به خشنود سازی نوع جديد فاشيسم در جهان هشدار داد


دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا ميگويد گروه های تروريستی و پشتيبانان آنها جهان را با "نوع تازه ای از فاشيسم" تهديد ميکنند و به همه کشورهای آزاد جهان هشدارداد که در پی خشنود سازی اين افراط گرايان نباشند.

آقای رامسفلد روز سه شنبه در سخنرانی خود برای يک گروه آمريکائی بازماندگان جنگ گفت تروريستها "نوع ديگری از دشمن" نسبت به آنچه در گذشته آمريکا با آن سروکار داشته، هستند. وی گفت آنهائی که تلاش ميکتتد به نوعی با تروريستها کنار بيايند بايستی شکستی را که ناشی از اشتباهات رهبران ملی زمان پيش از جنگ جهانی دوم در خشنود سازی هيتلر بود، بخاطر بياورند.

رئيس پنتاگون گفت آنهائی که از سياست های پرزيدنت بوش بويژه در عراق انتقاد ميکنند از اغتشاش فکری يا اخلاقی رنج مييرند. وی ديدگاهی را که آمريکا و نه دشمن را منبع اصلی مشکلات جهان قلمداد ميکند، محکوم کرد. رامسفلد همچنين از مطبوعات آمريکا بخاطر تأکيد شان بر جوانب منفی و نه مثبت تحولات عراق، گلايه کرد.

کاندوليزا رايس وزير خارجه آمريکا نيز روز سه شنبه در کنگره ملی لژيون آمريکا که يک گروه بازماندگان جنگ است، سخنرانی کرد. خانم رايس گفت خروج زودرس آمريکا از عراق افراطيون را جسورتر کرده و صدمه بی اندازه ای به منافع آمريکا خواهد زد. وی گفت خروج وضعيت ناموفقی را در عراق نظير آنچه در افغانستان تحت طالبان در سالهای ١٩٩٠ اتفاق افتاد، بوجود ميآورد. افغانستان در آنزمان به پايگاه القاعده و سکوی پرش حملات تروريستی ١١ سپتامبر در پنج سال بعد، مبدل شد.

XS
SM
MD
LG