لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۷

ديدار خصوصی وزير دفاع آمريکا با خانواده نظاميان مستقر در بغداد


«دانلد رامسفيلد»، وزير دفاع آمريکا، ميگويد نميتواند قول دهد «تيپ» نظامی آمريکا که ماموريت اش در عراق تمديد شده است، در ماه دسامبر سال جاری به آمريکا بازگرداند.

آقای «رامسفيلد» اين بيانات را روز شنبه در ملاقاتی خصوصی با خانواده های نظاميان «تيپ صد و هفتاد و دو»، که در «فيربانکز» در ايالت آلاسکا مستقر است، بيان کرد.

در اين ملاقات، اعضای خانواده «تيپ صد و هفتاد و دو» از آقای «رامسفيلد» سوال کردند چنانچه ماموريت اين «تيپ» پايان پذيرد آيا «تيپ» ديگری آماده است که جايگزين آن شود.

آقای «رامسفيلد» در جواب اين سوال اظهار داشت که نميتواند پاسخی قطعی به اين سوال بدهد؛ ولی، به اعضای خانواده ی «تيپ صد و هفتاد دو» اطمينان داد که با تمام امکانات تلاش خواهد کرد تا اطمينان حاصل کند که ماموريت «تيپ صد و هفتاد و دو » بار ديگر تمديد نشود.

«تيپ صد و هفتاد و دو » قرار بود ماه گذشته، پس از يکسال خدمت در شهر «موصل» در شمال عراق، به آمريکا بازگردد، ولی ارتش آمريکا تصميم گرفت، بمنظور کمک به نيروهای عراقی در جلوگيری از درگيريهای خشونت آميز فرقه ای، ماموريت «تيپ صد و هفتاد و دو» را تمديد کند و اين «تيپ» را برای مدت صد و بيست روز به بغداد اعزام دارد.

خبرنگارانی که در اين سفر آقای «رامسفيلد» را همراهی ميکردند، اجازه حضور در اين ملاقات را نداشتند. ولی بعضی از همسران شرکت کننده ای که از جريان ملاقات فيلم برداری کرده بودند، ويدئوی اين ديدار را در اختيار رسانه های گروهی قرار دادند.

XS
SM
MD
LG