لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۶

اسماعيل هنيه خواستار آزادی دو خبرنگار به گروگان گرفته شد


نخست وزير دولت خودگردان فلسطينی گروگانگيری دو خبرنگار غربی را محکوم کرد و خواستار آزادی آنها شد. اسماعيل هنيّه، عضو گروه اسلامی حماس، روز پنجشنبه اظهار داشت هدف مبارزات فلسطينيان همواره رها سازی سرزمينهای اشغالی از دست اسرائيل بوده است، نه مبارزه با آمريکا.

روز چهارشنبه، يک گروه که خود را «تيپ جهاد مقدس» می‌نامد، گفت که دو خبرنگار را بگروگان گرفته است. اين گروه از آمريکا خواسته است که تا روز شنبه آينده زندانيان مسلمان را آزاد سازد.

آقای هنيّه اين سخنان را بعد از ديدار با «آنيتا مک نات»، همسر «اولاف ويگ» خبرنگار نيوزلندی، که يکی از گروگان است، اظهار داشت. خانم «مک نات» امروز بارديگر خواستار آزادی شوهرش و «استيو سنتانی»، خبرنگار آمريکائی شد. دو خبرنگار ربوده شده برای خبرگزاری "فاکس نيوز" آمريکا کار می‌کنند.

در خبری ديگر، نيروهای اسرائيلی امروز در يک حمله به شهری در نوار غزه، يکی از رهبران حماس را دستگير و برادرش را کشتند. ارتش اسرائيل می‌گويد بعد از زد و خورد کوتاهی با ستيزه ‌گران فلسطينی در شهر خان يونس در جنوب نوار غزه، اين رهبر فلسطينی را که تحت تعقيب بوده است، دستگير کردند.

ستيزه‌گران فلسطينی در منطقه مرزی رفح، با مواد منفجره حفره ای را در حصار مرزی بين نوار غزه و مصر ايجاد کردند، تا فلسطينيان بتوانند نوار غزه را ترک کنند. ولی مقامات امنيتی می‌گويند پليس مصر از ورود فلسطينيان به مصر جلوگيری کرده است.

XS
SM
MD
LG