لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۷

ژنرال ابی زيد: عراق با جنگ داخلی فاصله زيادی دارد


فرمانده کل نيروهای آمريکا در خاورميانه ميگويد عمليات امنيتی نيروهای عراق و آمريکا در بغداد پيشرفتی بسيار خوب دارد، و افزود عراق با جنگ داخلی فاصله بسياری دارد.

ژنرال جان ابی زيد، اين بيانات را روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بغداد ايراد کرد. ژنرال ابی زيد گفت تفسير نادرستی از اظهارات اوائل ماه جاری وی مبنی بر اينکه امکان بروز جنگ داخلی در عراق وجود دارد شده است. او افزود: منظور وی نزديک بودن عراق به جنگ داخلی نبوده است.

در ادامه خشونتها در عراق، انفجار يک اتومبيل بمبگذاری شده در بغداد، دو نفر را کشت و همچنين بمب ديگری در شهر بعقوبه در شمال پايتخت حداقل دو مأمور پليس را از پای در آورد.

ارتش آمريکا می گويد، امروز در جنوب بغداد، انفجار بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود جان يک سرباز آمريکائی را گرفت. انفجار در حوالی همان محلی رخ داد که روز گذشته در تيراندازی متقابل يک سرباز آمريکائی و دو تروريست کشته شدند.

همچنين، روز چهارشنبه ژنرال "مايکل باربرو" افسر ارشد ارتش آمريکا در پنتاگون به خبرنگاران گفت شواهد روشنی در مورد حضور نيروهای ايرانی در عراق موجود است که مشغول به آموزش شيعيان افراطی و پرداخت پول و تجهيزات به آنها هستند.

XS
SM
MD
LG