لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۹

تهران پاسخ رسمی اش را امروز تحويل خواهد داد


جمهوری اسلامی ايران قصد دارد امروز، سه شنبه، پاسخ رسمی اش را به مجموعه مشوق های اقتصادی غرب که دربرابر اقدام ايران به متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم پيشنهاد شده است، تسليم دارد.

به نقل از منابع رسمی، موضع ايران بطور رسمی و کتباً به سفرای روسيه، چين، فرانسه، آلمان، بريتانيا؛ و از آنجائيکه ايالات متحده امريکا با ايران روابط ديپلماتيک ندارد، و سفارت سوئيس نمايندگی حفاظت منافع آمريکا در ايران را بر عهده دارد، به سفير سوئيس تسليم خواهد شد.

آيت الله علی خامنه ای رهبرجمهوری اسلامی روز دوشنبه اظهارداشت ايران علی رغم تهديد سازمان ملل متحد به اِعمال تحريم های اقتصادی، برنامه اتمی خود را ادامه خواهد داد.

آيت الله خامنه ای گفت ايران تصميم خود را اتخاذ کرده است واز روی شکيبائی وقدرت، به راه خود درجهت دستيابی به انرژی هسته ای ادامه خواهد داد.

آمريکا وبيشترکشورهای اروپائی ايران را متهم ساخته اند که قصد دارد سلاح های اتمی توليد کند. اين اتهامی است که تهران آن را تکذيب می کند.

شورای امنيت سازمان ملل متحد با تصويب قطعنامه ای، تا ۳۱ ماه اوت جاری به ايران مهلت داده است که غنی سازی اورانيوم را متوقف سازد وهشدارداده است که درصورت عدم تبعيت تهران، ايران را مشمول تحريم های اقتصادی قرارخواهد داد.

پرزيدنت بوش روزدوشنبه اظهار داشت اميدوار است که شورای امنيت سازمان ملل متحد سريعا وارد عمل شود.

درهمين حال بازرسال اتمی بين المللی اعلام داشتند که درجريان بازرسی های هفته گذشته خود، ايران از بازرسی آن ها ازبخشی ازيک نيروگاه سوخت اتمی ممانعت به عمل آورد.

XS
SM
MD
LG