لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۱

افراد مسلح دو سرباز صلحبان را در دارفور کشتند


اتحاديه آفريقا می گويد در جريان حمله افراد مسلح ناشناس به يک کاروان صلحبانان مستقر در دارفور در سودان، دو سرباز کشته و دست کم سه نفر مجروح شده اند.

مقامات اتحاديه آفريقا می گويند، شش صلحبان اين اتحاديه در حالی روز شنبه مورد حمله قرار گرفتند که يک کاروان حامل مواد سوختی را به طرف شمال دارفور همراهی می کردند. اتحاديه آفريقا که در حال حاضر هفت هزار سرباز در دارفور مستقر ساخته است، حمله به نيروهای خود را محکوم کرده است.

هاويه سولانا، سرپرست سياستهای خارجی اتحاديه اروپا نسبت به وخيم تر شدن اوضاع امنيتی در اين منطقه ابراز نگرانی کرده است. مقامات اتحاديه اروپا می گويند، فرستاده ويژه اتحاديه به سودان بزودی از اين کشور بازديد به عمل خواهد آورد.

ايالات متحده آمريکا و بريتانيا روز پنجشنبه بانی طرح قطعنامه ای در شورای امنيت سازمان ملل متحد شدند که خواستار جايگزينی نيروهای سازمان ملل متحد با نيروهای حافظ صلح اتحاديه آفريقا است، زيرا اتحاديه آفريقا در حال حاضر با مشکل تأمين اعتبارات مالی رو به رو است.

جنگ ميان گروههای شورشي، دولت و شبه نظاميان در سودان، تا کنون ۲۰۰ هزار نفر کشته و دو ميليون نفر آواره و بی خانمان برجای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG